تحلیل تکنیکال بورس تهران؛

چرخه تکراری در شاخص کل؟ / چرا تکنیکالیست ها معتقد به اصلاح بازار هستند؟

بعد از کاهش بیش از ۳.۵ درصدی شاخص کل در روز شنبه بعضی از تحلیلگران بنیادی بازار سهام به دلیل شرایط تورمی کشور اصلاح بیشتر بازار سهام را منطقی نمی دانند و برای بازار سهام ریزش خاصی متصور نیستند. در حالی که چارت شاخص کل بورس هشدار یک چرخه تکراری را می دهد.

چرخه تکراری در شاخص کل؟ / چرا تکنیکالیست ها معتقد به اصلاح بازار هستند؟

به گزارش اقتصاد آنلاین؛ تصویر زیر چارت شاخص کل بورس اوراق بهادار در تایم فریم روزانه است که همان طور که از تصویر مشهود است شاخص هر بار با رشدهای پرشتاب در چرخه های سبز رنگ همراه بوده که مدت زمان این رشد تقریبا  برابر با ۶۰ کندل بوده است و سپس بعد از آن بازار با شکست خط روند صعودی وارد چرخه اصلاحی قرمز رنگ شده که این چرخه اصلاحی بیش از ۵۰ درصد رشد قبلی را اصلاح کرده است و همچنین از لحاظ زمانی نیز مدت زمان این اصلاح بیش از ۱۰۰ کندل بوده است.

اکنون دوباره شاخص کل با از دست دادن خط روند خود هشدار مهمی برای تکنیکالیست ها صادر کرده و احتمال به وقوع پیوستن این چرخه را بالا برده است.

شاخص1111

چرخه تکراری آر اس آی:

در تصویر زیر چرخه تکراری در اندیکاتور آر اس آی نیز مشاهده می شود که همان طور که از تصویر مشهود است هربار که این شاخص نتوانسته در تایم فریم هفتگی وارد منطقه اشباع خرید شود دچار اصلاح شده است .

اکنون نیز دوباره این اتفاق رخ داده است و باید منتظر ماه های آتی باشیم تا بررسی کنیم که این چرخه ها دوباره به وقوع پیوسته است یا خیر.

2بورس

ارسال نظر
ارسال نظر