اقتصادآنلاین گزارش می‌دهد؛

گزارش بازار بدهی ۱۱ بهمن ماه / نرخ بازدهی تا سررسید اخزا، همچنان نزولی

در معاملات امروز، بازهم نرخ بازدهی تا سررسید اوراق اخزا کاهشی بود تا فاصله نرخ بازدهی تا سررسید گام و اخزای کمتر از یک‌سال به رقم عجیب ۵.۶ درصد برسد! گام ۰۲۰۸۱۳ با ارزش معاملات ۱۴۴ میلیارد تومانی و نرخ ۳۲.۱ درصدی برای چندمین روز متوالی بیشترین ارزش معاملات گام را ثبت کرد.

گزارش بازار بدهی ۱۱ بهمن ماه / نرخ بازدهی تا سررسید اخزا، همچنان نزولی

به گزارش اقتصادآنلاین؛ در معاملات امروز مجموعا ۹۱ میلیارد تومان اوراق اخزا با میانگین بازده تا سررسید ۲۶.۵ درصد برای سررسیدهای کمتر از یک‌سال، و ۲۷.۱ درصد برای سررسیدهای بیش از یک‌سال، معامله شد. همچنین در اوراق اراد/افاد و گام نیز به ترتیب ۱۴۰ و ۱۷۳ میلیارد تومان معامله انجام شد. اوراق با تقسیم سود شرکتی نیز حجم معاملات ۸۳۲  میلیارد تومانی داشتند.

نرخ بازده تا سر رسید

در نمودارهای زیر، اطلاعات مربوط به نرخ بازده تا سررسید و ارزش معاملات(میلیارد ریال) اوراق اخزا، اراد/افاد و گام، به ترتیب فاصله تا سررسید نمایش داده شده است.

 توضیح اینکه ارزش معاملات هر نماد در سطر سوم اطلاعات نمودار، ذکر شده و اندازه دایره نمایش داده شده برای هر نماد به تناسب ارزش معاملات آن نماد تنظیم شده‌است.

بازده1

نرخ بازده 2

33

44

اوراق اراد  با نرخ ۱۴.۴ الی ۳۲.۵ درصد معامله شدند. اراد۱۰۱ با نرخ بازده تا سررسید ۲۵.۵ درصدی و ارزش معاملات ۱۰۰  میلیارد تومانی، بیش‌ترین ارزش معاملات را ثبت کرد. میانگین نرخ بازدهی تا سررسید اوراق گام نیز ۳۲.۲ درصد بود تا تفاوت نرخ اوراق گام نسبت به نرخ اوراق اخزا با سررسید هم محدوده، به ۵.۶% برسد. در اوراق شرکتی نیز حجم معاملات ۸۳۲ میلیارد تومان بود که رقم قابل توجهی است.

ارزش معاملات

در نمودار زیر ارزش معاملات اوراق اخزا، اراد/افاد ،گام و اوراق شرکتی با تقسیم سود را به تفکیک سر رسیدهای زیر یک‌سال، بالای یک‌سال و بالای دو سال مشاهده می‌کنید.

معاملات

تهیه شده در واحد تحلیل صندوق سرمایه‌گذاری با درآمد ثابت آریا

این صندوق با نماد معاملاتی « یارا » در پایان سال اول فعالیت خود ( ۲۸ دی ماه ۱۴۰۱ ) ۲۷.۵ درصد بازدهی محقق شده به سرمایه‌گذاران خود پرداخت کرده و به عنوان پر‌بازده‌ترین صندوق سرمایه‌گذاری با درآمد ثابت، برای سال دوم فعالیت خود امیدوار است ضمن حفظ رتبه‌ اولی، نرخ سود سرمایه‌گذاران را نیز به بیش از ۲۸ درصد ارتقا دهد.

برای اطلاعات بیشتر کلیک کنید.

ارسال نظر
ارسال نظر