اقتصادآنلاین گزارش می دهد؛

گزارش بازار بدهی ۱۰ بهمن ماه / کاهش ادامه‌دار نرخ بازده‌ تا سررسید اخزا!

در معاملات امروز، همانند روز گذشته شاهد ادامه کاهش نرخ بازدهی تا سررسید اوراق اخزا بودیم تا همچنان اختلاف بازدهی گام با اخزا، بالای ۵ درصد باقی بماند! اخزاهای با سررسید زیریک‌سال ۰.۳ درصد و اخزاهای بالای یک‌سال ۰.۲ درصد کمتر از روز گذشته معامله شدند.

گزارش بازار بدهی ۱۰ بهمن ماه / کاهش ادامه‌دار نرخ بازده‌ تا سررسید اخزا!

به گزارش اقتصادآنلاین؛ در معاملات امروز مجموعا تنها ۹۴ میلیارد تومان اوراق اخزا با میانگین بازده تا سررسید ۲۶.۶ درصد برای سررسیدهای کمتر از یک‌سال، و ۲۷.۳ درصد برای سررسیدهای بیش از یک‌سال، معامله شد. همچنین در اوراق اراد/افاد و گام نیز به ترتیب ۱۹۱ و ۲۸۴ میلیارد تومان معامله انجام شد. نکته قابل توجه اینکه عمده ارزش معاملات اوراق گام، متعلق به نماد گام ۰۲۰۸۱۳ بانک رفاه بود.

نرخ بازده تا سر رسید

در نمودارهای زیر، اطلاعات مربوط به نرخ بازده تا سررسید و ارزش معاملات(میلیارد ریال) اوراق اخزا، اراد/افاد و گام، به ترتیب فاصله تا سررسید نمایش داده شده است.

 توضیح اینکه ارزش معاملات هر نماد در سطر سوم اطلاعات نمودار، ذکر شده و اندازه دایره نمایش داده شده برای هر نماد به تناسب ارزش معاملات آن نماد تنظیم شده‌است.

گزارش بازار بدهی ۱۰ بهمن ماه

گزارش بازار بدهی ۱۰ بهمن ماه

گزارش بازار بدهی ۱۰ بهمن ماه

گزارش بازار بدهی ۱۰ بهمن ماه

اوراق اراد نیز با نرخ ۱۸.۴ الی ۲۶ درصد معامله شدند. اراد۶۱ با نرخ بازده تا سررسید ۱۸.۹ درصدی و ارزش معاملات ۷۹  میلیارد تومانی، بیش‌ترین ارزش معاملات را ثبت کرد. نرخ اوراق گام نسبت به نرخ اوراق اخزا با سررسید هم محدوده، ۵.۴% بالاتر بود که برای دومین روز متوالی بالای ۵ درصد است. در اوراق شرکتی نیز حجم معاملات ۲۶۰ میلیارد تومان بود.

ارزش معاملات

در نمودار زیر ارزش معاملات اوراق اخزا، اراد/افاد ،گام و اوراق شرکتی با تقسیم سود را به تفکیک سر رسیدهای زیر یک‌سال، بالای یک‌سال و بالای دو سال مشاهده می‌کنید.

گزارش بازار بدهی ۱۰ بهمن ماه

تهیه شده در واحد تحلیل صندوق سرمایه‌گذاری با درآمد ثابت آریا

این صندوق با نماد معاملاتی « یارا » در پایان سال اول فعالیت خود ( ۲۸ دی ماه ۱۴۰۱ ) ۲۷.۵ درصد بازدهی محقق شده به سرمایه‌گذاران خود پرداخت کرده و به عنوان پر‌بازده‌ترین صندوق سرمایه‌گذاری با درآمد ثابت، برای سال دوم فعالیت خود امیدوار است ضمن حفظ رتبه‌ اولی، نرخ سود سرمایه‌گذاران را نیز به بیش از ۲۸ درصد ارتقا دهد.

برای اطلاعات بیشتر کلیک کنید.

ارسال نظر
ارسال نظر