کسی معامله نمی کند؛

گزارش میانی بورس اولین روز آذر / یک روز سرد بورسی

در حالی نیمی از بازار اولین روز آذر می گذرد که ارزش معاملات خرد حتی به یک هزار میلیارد تومان هم نرسیده و شاخص هم وزن و شاخص کل نیز فعلاً تغییر محسوسی نداشته‌اند تا یکی از روزهای سرد بورسی را تا اینجای کار تجربه کنیم.

گزارش میانی بورس اولین روز آذر /  یک روز سرد بورسی

به گزارش سرویس بورس اقتصادآنلاین؛ در حالی نیمی از معاملات اولین روز آذر می گذرد که نگاهی به روند معاملات حکایت از یک روز سرد بورسی است. نیمی از بازار امروز می گذرد ولی ارزش معاملات خرد حتی به یک هزار میلیارد تومان هم نرسیده است. در ۹۰ دقیقه بورس امروز ارزش معاملات خرد حدود ۸۷۹ میلیارد تومان بوده است.

 شاخص کل با کاهش حدود یک هزار واحدی همراه بوده است؛ پالایشی‌ها و فلزی‌ها امروز نقش موثری بر روند شاخص کل داشته‌اند. خودرویی ها هم که در دو روز گذشته یکی از عوامل سبز پوشی بازار محسوب می شدند، در جریان معاملات امروز فعلا در محدوده منفی معامله می شوند.

بر خلاف شاخص کل،‌شاخص هم وزن افزایش حدود ۵۰۰ واحدی را تجربه کرده است.

در نیمه اول بورس امروز،  حقیقی‌ها حدود ۶۰ میلیارد تومان از بازار خارج کردند؛ «بانک‌ها و موسسات اعتباری»، «فرآورده‌های نفتی» و «فلزات اساسی» بیش‌ترین خروج پول حقیقی را در نیمه بازار امروز تجربه کردند.

«شپنا»، «خودرو» و «فملی» با ۷ میلیارد تومان بیش‌ترین خروج پول حقیقی را ثبت کردند و در نقطه مقابل، «شراز» با ۸.۵، «خلنت» با ۳.۵ و « خصدرا» با ۳ میلیارد تومان هم شاهد ورود بیش‌ترین پول حقیقی بودند.

ارسال نظر