دیدگاه : ۰
بیشترین تغییر مالکیت حقیقی و حقوقی در بورس؛

گروه فلزات اساسی بیشترین خروج پول حقیقی را ثبت کرد

افراد حقیقی امروز ۹۰میلیارد تومان از بازار سهام خارج کردند که بیشترین خروج پول حقیقی از بورس یا فرابورس مربوط به گروه فلزات اساسی و همچنین سهام شرکت سایپا دیزل بود.

اقتصاد آنلاین – سهیل بانی؛ در بورس امروز حقوقی‌ها حدود ۹۰میلیارد تومان وارد بازار سهام کردند. ارزش کل معاملات خرد پنج هزار و ۳۵۰میلیارد تومان بود، اشخاص حقوقی ۱۸درصد یعنی ۹۶۰میلیارد تومان سهام خریدند و مازاد خریدشان دو درصد از کل معاملات شد.

بیشترین تزریق پول حقوقی به بورس و فرابورس در سه گروه «فلزات اساسی»، «خودرو و ساخت قطعات» و «فرآورده‌های نفتی» رقم خورد در حالی که برآیند معاملات گروه‌های «زراعت و خدمات وابسته» و «محصولات غذایی و آشامیدنی» به نفع حقیقی‌ها تمام شد.

سه نماد «خکاوه»، «تاپیکو» و «شبندر» لقب بیشترین افزایش سهام حقوقی را به خود اختصاص دادند، توجه حقیقی‌ها نیز بیشتر به «زپارس»، «سیمرغ» و «خساپا» معطوف بود.

مالکیت حقوقی در ترکیب سهامداری شرکت سایپا دیزل معادل ۲۴میلیارد تومان افزایش یافت و از سوی دیگر سهامداران حقیقی ملی کشت و صنعت و دامپروری پارس با برتری ۴۲میلیارد تومانی ابتکار عمل را در دست گرفتند.

امروز افزایش سهام حقیقی‌ها در ۶۶نماد و افزایش سهام حقوقی‌ها در ۷۴نماد به بیش از یک میلیارد تومان رسید که جمع تغییر مالکیت دسته اول ۲۹۰میلیارد تومان و تغییر مالکیت دسته دوم ۳۵۰میلیارد تومان بود.

برای مشاهده تصویر در اندازه اصلی، روی آن کلیک کنید

حقیقی حقوقی 01.02.20

تغییر مالکیت صنایع 01.02.20

این مطلب برایم مفید است
۱ نفر این پست را پسندیده اند
ارسال نظر

دیگر رسانه‌ها