دیدگاه : ۰
بررسی روند معاملات امروز؛

بورس به سندرم «اصلاح» پس از «رشد» شارپی، مبتلا شد؟

به زعم اغلب کارشناسان، حجم و ارزش معاملات بازار سرمایه در این روزها را در سطح معقولی قرار دارد و از نظر تکنیکالی نیز شاخص کل به محدوده مقاومتی خود بازگشت داشته اما هنوز این محدوده را از دست نداده و در سطحی بالاتر از این محدوده مقاومتی قرار دارد. شاخص هم وزن نیز به محدوده مقاومتی خود واکنش منفی نشان داده و روند حرکتی نزولی در پیش گرفته است.

اقتصادآنلاین – هانا پاکمند؛ معاملات بورس در سومین روز هفته در حالی به پایان رسید که شاخص کل بورس تهران با ثبت افت حدود ۱۳هزار واحدی در محدوده یک ‌میلیون و ۵۴۰هزار واحد قرار گرفت و شاخص هم وزن و  شاخص فرابورس  به ترتیب ۲۲۱۰واحد و ۱۰۷واحد افت داشتند. به طور کلی حدود ۱۱میلیارد برگه سهام در میان معامله‌گران امروز دست به دست شد و ۳۸۰میلیارد تومان پول توسط حقیقی‌ها از بازار خارج شد.

آراد پورکار، کارشناس و فعال بازار سرمایه در گفت‌وگو با اقتصاد آنلاین، روند شاخص کل را بررسی کرد و گفت: شاخص کل به محدوده مقاومتی خود بازگشت داشته اما هنوز این محدوده را از دست نداده و در سطحی بالاتر از این محدوده مقاومتی قرار دارد.

11

این کارشناس بازار سرمایه با بررسی روند شاخص هم وزن به تحلیل آن پرداخت و گفت: شاخص هم وزن نیز به محدوده مقاومتی خود واکنش منفی نشان داده و روند حرکتی نزولی در پیش گرفته است. بنابراین به نظر می‌رسد اصلاحی کوتاه‌مدت در انتظار بازار سرمایه و فعالان باشد. اما با تجدید قوای بازار و ورود نقدینگی جدید به بازار، شاخص اهداف بالاتری را دنبال خواهد کرد.

12

پورکار با اشاره به روند معاملات امروز گفت: در مجموع انتظار می‌رود با منتشر شدن گزارش‌ سالیانه  شرکت‌ها روند معاملات بورس بهبود یابد. در میان صنایع نیز پالایشی‌ها همچنان عملکرد بهتری دارند و انتظار می‌رود سهامداران با دقت و تعقل بیشتر پرتفوی بهینه‌ای را برای خود تنظیم کنند.

این مطلب برایم مفید است
۲ نفر این پست را پسندیده اند
ارسال نظر

دیگر رسانه‌ها