دیدگاه : ۰
مقایسه صندوق‌های سرمایه‌گذاری قابل معامله؛

صعود پالایش و افت دارا یکم در دومین هفته اردیبهشت

در دومین هفته اردیبهشت ماه، صندوق‌های ETF سهامی به طور متوسط، رشد ۰.۳درصدی را ثبت کردند و صندوق‌های مبتنی بر طلا، با افزایش ۰.۱درصدی قیمت به کار خود پایان دادند.

اقتصاد آنلاین – سهیل بانی؛ صندوق‌های معامله‌پذیر سرمایه‌گذاری در سهام، در هفته‌ای که گذشت، به طور متوسط ۰.۳درصد رشد قیمت را تجربه کردند و خالص ارزش دارایی‌های آن‌ها ۱.۵درصد افزایش یافت. این در حالی بود که شاخص کل بورس، رشد ۰.۵درصدی را به ثبت رساند.

صندوق‌های سرمایه‌گذاری در سهام (سهامی، مختلط و شاخصی)

بیشترین بازدهی هفتگی قیمت، ۲.۳درصد و مربوط به صندوق سپهر کاریزما (کاریس) بود. همچنین بهترین عملکرد، در اختیار صندوق امین تدبیرگران فردا (الماس) قرار گرفت. به طوری که خالص ارزش دارایی‌های آن ۲.۵درصد ارتقا یافت.

بیشترین سقوط قیمت صندوق‌های قابل معامله در این هفته نیز به صندوق «الماس» اختصاص داشت؛ این صندوق باوجود رشد ارزش دارایی‌های تحت تملکش با افت ۰.۷درصدی قیمت مواجه شد.

صندوق مدیریت ثروت بازنشستگی (مدیر) را می‌توان ارزان‌ترین صندوق در شروع هفته بعد نام برد. زیرا قیمت آن روی تابلو ۹.۲درصد زیر NAV ابطال قرار دارد. صندوق فراز داریک نیز به عنوان گران‌ترین صندوق، با انحراف ۱.۲درصدی قیمت، به استقبال هفته بعد رفت.

صندوق‌های دولتی

طی این هفته، صندوق واسطه‌گری مالی یکم ۰.۳درصد کاهش قیمت داشت اما ارزش سبد بانکی و بیمه‌ای آن ۲.۸درصد ارتقا یافت. دومین صندوق دولتی، یعنی صندوق پالایشی یکم، ۰.۷درصد رشد قیمت داشت و به ارزش سبد دارایی‌های پالایشگاهی آن ۶.۸درصد اضافه شد. بدین ترتیب قیمت «دارا یکم» ۲۹.۴درصد و «پالایش» ۳۰.۱درصد زیر NAV ابطال بسته شد.

صندوق‌های کالایی (طلا و زعفران)

در طول این هفته، صندوق‌های مبتنی بر سکه طلا به طور میانگین بازده ۰.۱درصدی برای سرمایه‌گذاران خود به ارمغان آوردند. با این وجود گواهی سپرده یک روزه سکه طلای بانک رفاه ۰.۲درصد افت قیمت داشت و ۰.۲درصد بالای قیمت سکه بازار آزاد به معاملات این هفته خود پایان داد.

از میان صندوق‌های کالایی، صندوق ETF گروه زعفران سحرخیز بهترین بازدهی (۲.۳درصد) را به نام خود ثبت کرد و حباب منفی این صندوق نیز به ۷.۹درصد رسید.

برای مشاهده تصویر در اندازه اصلی، روی آن کلیک کنید

بازدهی هفتگی صندوق‌ها 01.02.15

صندوق‌های قابل معامله 01.02.15

این مطلب برایم مفید است
۰ نفر این پست را پسندیده اند
ارسال نظر

دیگر رسانه‌ها