دیدگاه : ۰
بیشترین تغییر مالکیت حقیقی و حقوقی در بورس؛

اقبال ۴۸ میلیاردی حقیقی‌ ها به سهام پارسیان

افراد حقیقی امروز ۳۰میلیارد تومان وارد بازار سهام کردند که بیشترین ورود پول حقیقی به بورس یا فرابورس مربوط به گروه بیمه‌ و صندوق ‌بازنشستگی و همچنین سهام بیمه پارسیان بود.

اقتصاد آنلاین – سهیل بانی؛ در بورس امروز حقیقی‌ها حدود ۳۰میلیارد تومان وارد بازار سهام کردند. ارزش کل معاملات خرد چهار هزار و ۹۹۰میلیارد تومان بود، افراد حقیقی ۸۵درصد یعنی چهار هزارو ۲۴۰میلیارد تومان سهام خریدند و مازاد خریدشان یک درصد از کل معاملات شد.

بیشترین ورود پول حقیقی به بورس و فرابورس در سه گروه «بیمه‌ و صندوق ‌بازنشستگی»، «فرآورده‌های نفتی» و « مواد و محصولات دارویی» رقم خورد در حالی که برآیند معاملات گروه‌های « فلزات اساسی» و « سرمایه گذاری‌ها» به نفع حقوقی‌ها تمام شد.

سه نماد «پارسیان»، «شپنا» و «حکشتی» لقب بیشترین افزایش سهام حقیقی را به خود اختصاص دادند، توجه حقوقی‌ها نیز بیشتر به «فملی»، «البرز» و «وتجارت» معطوف بود.

مالکیت حقیقی در ترکیب سهامداری شرکت بیمه پارسیان معادل ۴۸میلیارد تومان افزایش یافت و از سوی دیگر سهامداران حقوقی ملی صنایع‌ مس‌ ایران‌ با برتری ۳۵میلیارد تومانی ابتکار عمل را در دست گرفتند.

امروز افزایش سهام حقیقی‌ها در ۶۹نماد و افزایش سهام حقوقی‌ها در ۷۳نماد به بیش از یک میلیارد تومان رسید که جمع تغییر مالکیت دسته اول ۲۸۰میلیارد تومان و تغییر مالکیت دسته دوم ۲۴۰میلیارد تومان بود.

برای مشاهده تصویر در اندازه اصلی، روی آن کلیک کنید

حقیقی حقوقی 01.02.12

تغییر مالکیت صنایع 01.02.12

این مطلب برایم مفید است
۴ نفر این پست را پسندیده اند
ارسال نظر

دیگر رسانه‌ها