تحریریه اقتصادآنلاین
دیدگاه : ۰
هفته دوم اردیبهشت ماه ۱۴۰۱؛

پرتفوی این هفته؛ سبد سهام پیشنهادی شرکت فاینتک برای سرمایه گذاری در بورس

شرکت مشاور سرمایه‌ گذاری فاینتک، پرتفوی پیشنهادی خود برای هفته دوم اردیبهشت ماه ۱۴۰۱ را اعلام کرد. در سبدی که شرکت مشاور سرمایه‌‌گذاری فاینتک، در تاریخ ۸ اردیبهشت ماه ارائه کرده نام سه نماد «شبندر»، «بوعلی» و «کرماشا» برای سرمایه‌گذاری میان‌مدت به چشم می‌خورد. همچنین این شرکت چهار سهم «فولاد»، «مدیر»، «قزوین» و «سشرق» را برای سرمایه‌گذاری بلندمدت پیشنهاد داده است.

به گزارش اقتصاد آنلاین، در ادامه به بررسی سبد پیشنهادی شرکت مشاور سرمایه‌گذاری فاینتک پرداخته شده است.

سبد پیشنهادی سرمایه‌گذاری میان‌مدت شرکت فاینتک

سهام شرکت پالایش نفت بندرعباس با نماد «شبندر» که ۱۵درصد از این پرتفو را به خود اختصاص داده به عنوان یکی از گزینه‌های پیشنهادی شرکت مشاور سرمایه‌گذاری فاینتک است. این نماد، در آخرین روز معاملاتی هفته گذشته قیمت پایانی ۸،۸۵۰ریال را ثبت کرد. شرکت مشاور سرمایه‌گذاری فاینتک باتوجه به افزایش قیمت نفت و اثر موجودی مناسب و نزدیکی مجامع جهت دریافت سود نقدی، انتظار دارد هدف قیمتی ۱۰،۰۰۰ریالی برای شبندر تحقق یابد.

سهام شرکت پتروشیمی بوعلی سینا که با نماد «بوعلی» در بازار دوم بورس معامله می‌شود دومین سهمی است که در سبد پیشنهادی فاینتک برای سرمایه‌گذاری در هفته دوم اردیبهشت ۱۴۰۱ قرار گرفته است. بوعلی که در پایان روز ۷اردیبهشت ماه، با قیمت ۸۲،۰۶۰ ریال به استقبال هفته آینده رفت. P/E آتی مناسب و نزدیک بودن مجامع عمومی سالانه جهت دریافت سود نقدی باعث شده تا این نماد ۱۵درصد از پرتفوی پیشنهادی شرکت فاینتک را به خود اختصاص دهد.

سومین سهامی که در سبد پیشنهادی فاینتک جای گرفته، سهام شرکت صنایع پتروشیمی کرمانشاه با نماد «کرماشا» است. انتظار گزارش مناسب پایان دوره سال 1400 و P/E آتی مناسب از جمله مهم‌ترین دلایلی هستند که این سهام از سوی فاینتک به سرمایه‌گذاران پیشنهاد شده است. کرماشا روز چهارشنبه گذشته، قیمت پایانی ۶۲،۴۰۰ ریال را ثبت کرد؛ بر اساس پیش‌بینی شرکت فاینتک، این نماد در میان‌مدت با رشد خوبی همراه شده و به قیمت ۸۰،۰۰۰ ریال خواهد رسید.

سبد پیشنهادی سرمایه‌گذاری بلندمدت شرکت فاینتک

شرکت فولاد مبارکه اصفهان با نماد بورسی «فولاد»، دیگر سهمی است که ۱۵درصد از پرتفوی پیشنهادی این هفته فاینتک را به خود اختصاص داده است. بر اساس پیش‌بینی فاینتک در این سبد پیشنهادی، فولاد که در آخرین روز معاملاتی قیمت ۱۲،۰۸۰ریالی را تجربه کرده در بلندمدت، قیمت ۱۴،۰۰۰ریال را هدف گرفته است. در صورتی که فولاد به این قیمت دست پیدا کند، سهامداران آن، سودی در حدود ۲۰درصدی را کسب خواهند کرد. گزارش‌های میان دوره‌ای و ماهانه مناسب و همچنین P/E آتی کمتر از ۵ نیز از جمله مهمترین دلایلی است که فاینتک سهام فولاد را برای سرمایه‌گذاری در سبد پیشنهادی خود قرار داده است.

در سبد پیشنهادی فاینتک، صندوق مدیریت ثروت بازنشستگان کشوری با نماد «مدیر» برای سرمایه‌گذاری در بلندمدت پیشنهاد شده است. دلیل انتخاب این صندوق از سوی فاینتک جهت سرمایه‌گذاری بلندمدت؛ پرتفوی کم‌ریسک و بنیادی بوده، از طرفی هم عملکرد مناسبی را در بازار از خود به نمایش گذاشته است. شرکت مشاور سرمایه‌گذاری فاینتک پیشنهاد کرده سهامداران ۱۵درصد از پرتفوی خود را به این صندوق اختصاص دهند. نماد مدیر، در آخرین روز معاملاتی هفته، قیمت پایانی ۱۰،۶۰۳ ریال را ثبت کرد. شرکت مشاور سرمایه‌گذاری فاینتک نیز هدف قیمتی ۱۵،۰۰۰ریال را برای مدیر مشخص کرده که معادل بازدهی ۴۸درصدی در بلندمدت، برای سهامداران این شرکت خواهد بود.

شرکت سیمان شرق با نماد بورسی «سشرق» سهم دیگری است که ۱۵درصد از این سبد پیشنهادی را به خود اختصاص داده است. بر اساس پیش‌بینی فاینتک، سشرق که در آخرین روز معاملاتی هفته اول اردیبهشت ماه ۱۴۰۱ قیمت ۸،۰۸۰ریالی را تجربه کرد در بلندمدت قیمت ۱۰،۰۰۰ریال را هدفگذاری کرده است. در صورتی که سشرق به قیمت ۱۰،۰۰۰ریالی دست پیدا کند، صاحبان این سهم سودی بالغ بر ۲۵درصد را به‌دست می‌آورند. P/E آتی مناسب و احتمال عرضه‌اولیه شرکت سیمان سفید شرق دلایلی هستند که فاینتک نماد سشرق را برای سرمایه‌گذاری در سبد پیشنهادی این هفته خود قرار داده است.

شرکت کارخانجات قند قزوین با نماد «قزوین» آخرین گزینه پیشنهادی فاینتک در سبد پیشنهادی این هفته است که سهمی ۱۰درصدی از پرتفو را به خود اختصاص می‌دهد. قزوین که روز چهارشنبه را با قیمت ۴،۹۳۰ریالی به پایان رسانده بود، طبق پیش‌بینی فاینتک در بلندمدت تارگت ۶،۰۰۰ریالی را تجربه خواهد کرد که به معنای کسب سودی حدود ۲۶درصدی در بلندمدت است. فاینتک دلیل انتخاب قزوین به عنوان سهمی مناسب جهت سرمایه‌گذاری بلندمدت را P/E آتی مناسب باتوجه به افزایش قیمت شکر و انتظار افزایش فروش در شرکت‌های قندی ذکر کرده است.

لازم به ذکر است این سبد پیشنهادی توسط شرکت مشاور سرمایه گذاری فاینتک، جهت بازنشر در اختیار اقتصاد آنلاین قرار گرفته و هرگونه سود و زیان، برعهده سرمایه‌گذار خواهد بود.

این مطلب برایم مفید است
۱ نفر این پست را پسندیده اند
ارسال نظر

دیگر رسانه‌ها