دیدگاه : ۱
بررسی چشم انداز کوتاه مدت بورس؛

پیش بینی بورس فردا؛ بازار به آرامش رسید؟

به زعم اغلب کارشناسان، حجم و ارزش معاملات مطلوب در این روزها بازار سرمایه را در سطح معقولی قرار داده و از نظر تکنیکالی نیز محدوده یک میلیون و ۴۹۰هزار واحد همچنان محدوده‌ای مهم برای تعیین رفتار آینده بازار است و واکنش بازار به این سطح برای بازار سرمایه و فعالان بسیار اهمیت دارد.

اقتصادآنلاین – هانا پاکمند؛ طبق پیش بینی کارشناسان، با توجه به حجم و ارزش معاملات بورس در این روزها به نظر می‌رسد کلیت بازار رونقی نسبی پیدا کرده و این روند همچنان ادامه یابد. در شرایط کنونی بازار، فروشنده‌ای در بازار وجود ندارد و در مواردی هم که فروشی صورت می‌گیرد، فروشندان از فروش خود پشیمان می‌شوند و ریتم حرکتی معاملات سهامداران را به سمت خرید و تقاضای سهم متمایل می‌‌کند.

مجتبی دیبا، کارشناس و فعال بازار سرمایه در گفت‌وگو با اقتصاد آنلاین، روند معاملات بورس را بررسی کرد و گفت: با توجه به خبری که اخیرا پیرامون اعمال عوارض صادراتی بر محصولات معدنی به بازار مخابره شد، بورس مجددا با شوک و هیجان همراه شد. اما به نظر می‌رسد بازار به مراتب در حال احیا و متعادل شدن است و روند معاملات بهبود یافته است.

وی افزود: حجم و ارزش معاملات مطلوب در این روزها بازار سرمایه را در سطح معقولی قرار داده و از نظر تکنیکالی نیز محدوده یک میلیون و ۴۹۰هزار واحد همچنان محدوده‌ای مهم برای تعیین رفتار آینده بازار است و واکنش بازار به این سطح برای بازار سرمایه و فعالان بسیار اهمیت دارد.

این کارشناس بازار سرمایه گفت: در میان صنایع نیز این روزها اقبال با صنایع کوچکتر است و صنایع بزرگتر در استراحت به سر می‌برند. در مجموع چشم انداز این روزهای بازار سرمایه چشم اندازی مثبت و تعادلی است.

دیبا خاطرنشان کرد: به طور کلی محدوده تعادلی یک میلیون و ۶۵۰هزار واحد تا یک میلیون و ۶۷۰هزار واحد پیشروی بازار قرار دارد. به این معنا که بازار در این محدوده به تعادل خواهد رسید. البته امکان دارد پایین‌تر و حتی بالاتر از این نقطه نیز قرار بگیرد. بنابراین از این فضا به عنوان خط معیار بورس یاد می‌شود و هر آنچه که در این محدوده اتفاق بیفتد رفتار معاملی بازار در آینده را مشخص می‌کند.

این مطلب برایم مفید است
۲۰ نفر این پست را پسندیده اند
ارسال نظر

  • مخداد
    ۱ ۰

    گول نخورید ما مار گزیده هستیم سهامی بخرید که تولیداتش پبش فروش میشود مشتری پشت درب کارخانه است اابته نه مثل خودرو که زیان انباشته اش بیداد میکند..پتروشیمیها.شیمیایها.فلزات اساسی ولا غبر

دیگر رسانه‌ها