دیدگاه : ۰
بیشترین تغییر مالکیت حقیقی و حقوقی در بورس؛

ورود پول حقیقی در بورس امروز به ۱۲۰ میلیارد تومان رسید

افراد حقیقی امروز ۱۲۰میلیارد تومان وارد بازار سهام کردند که بیشترین ورود پول حقیقی به بورس یا فرابورس مربوط به گروه محصولات شیمیایی و همچنین سهام شرکت سرمایه‌گذاری توسعه صنعتی ایران بود.

اقتصاد آنلاین – سهیل بانی؛ در بورس امروز حقیقی‌ها حدود ۱۲۰میلیارد تومان وارد بازار سهام کردند. ارزش کل معاملات خرد پنج هزار و ۶۲۰میلیارد تومان بود، افراد حقیقی ۸۴درصد یعنی چهار هزار و ۷۵۰میلیارد تومان سهام خریدند و مازاد خریدشان دو درصد از کل معاملات شد.

بیشترین ورود پول حقیقی به بورس و فرابورس در سه گروه «محصولات شیمیایی»، «سرمایه گذاری‌ها» و «فعالیت‌های کمکی به نهادهای مالی واسط» رقم خورد در حالی که برآیند معاملات گروه‌های «خودرو و ساخت قطعات» و «هتل و رستوران» به نفع حقوقی‌ها تمام شد.

سه نماد «وتوصا»، «آریا» و «شجم» لقب بیشترین افزایش سهام حقیقی را به خود اختصاص دادند، توجه حقوقی‌ها نیز بیشتر به «فولاد»، «فملی» و «گنگین» معطوف بود.

مالکیت حقیقی در ترکیب سهامداری شرکت سرمایه‌گذاری توسعه صنعتی ایران معادل ۵۴میلیارد تومان افزایش یافت و از سوی دیگر سهامداران حقوقی فولاد مبارکه اصفهان با برتری ۲۳میلیارد تومانی ابتکار عمل را در دست گرفتند.

امروز افزایش سهام حقیقی‌ها در ۷۰نماد و افزایش سهام حقوقی‌ها در ۷۵نماد به بیش از یک میلیارد تومان رسید که جمع تغییر مالکیت دسته اول ۴۵۰میلیارد تومان و تغییر مالکیت دسته دوم ۳۳۰میلیارد تومان بود.

برای مشاهده تصویر در اندازه اصلی، روی آن کلیک کنید

حقیقی حقوقی 01.01.28

تغییر مالکیت صنایع 01.01.28

این مطلب برایم مفید است
۲ نفر این پست را پسندیده اند
ارسال نظر

دیگر رسانه‌ها