تحریریه اقتصادآنلاین
دیدگاه : ۰
هفته آخر فروردین ماه ۱۴۰۱؛

سبد پیشنهادی کارگزاری بانک صنعت و معدن برای سرمایه گذاری در بورس

شرکت کارگزاری بانک صنعت و معدن، پرتفوی پیشنهادی خود برای هفته آخر فروردین ماه ۱۴۰۱ را اعلام کرد. در سبدی که شرکت کارگزاری بانک صنعت و معدن، در تاریخ ۲۴ فروردین ‌ماه ۱۴۰۱ ارائه داد، نام سه نماد «ولصنم»، «شاملا» و «سخاش» برای سرمایه‌گذاری در میان‌مدت به چشم می‌خورد. همچنین این شرکت، سهم‌‌های «هرمز»، «شبصیر» و «شیران» را برای سرمایه‌گذاری در بلندمدت پیشنهاد داده است.

به گزارش اقتصاد آنلاین؛ در ادامه به بررسی سبد پیشنهادی شرکت کارگزاری بانک صنعت و معدن پرداخته شده است.

سبد پیشنهادی سرمایه‌گذاری میان‌مدت شرکت کارگزاری بانک صنعت و معدن

سهام شرکت لیزینگ صنعت و معدن با نماد «ولصنم» که ۲۰درصد از این پرتفو را به خود اختصاص داده به عنوان یکی از گزینه‌های پیشنهادی شرکت کارگزاری بانک صنعت و معدن است. نماد ولصنم، در آخرین روز معاملاتی هفته گذشته قیمت پایانی ۲،۲۷۵ ریال را ثبت کرد. شرکت کارگزاری بانک صنعت و معدن ثبات درآمدهای عملیاتی، مالکیت ۱۰ درصدی بر واتی، افزایش سرمایه از انباشته و تجدید در سال مالی جاری، برنامه شرکت برای استفاده از اهرم برای افزایش سودآوری را برای این سهم به عنوان مهمترین دلیل انتخابش اعلام کرده و هدف قیمتی ۲،۷۵۰ ریالی را برای ولصنم مشخص کرده است.

سهام شرکت معدنی املاح ایران که با نماد «شاملا» در بازار دوم بورس تهران معامله می‌شود دومین سهمی است که در سبد پیشنهادی هفتگی شرکت کارگزاری بانک صنعت و معدن قرار گرفته است. شاملا که در پایان معاملات روز ۲۴ فروردین ماه، با قیمت ۱۳،۶۰۰ ریال هفته را به پایان رسانده؛ هدف قیمتی ۱۷،۵۰۰ریالی و رشد حدود ۲۹درصدی را در میان‌مدت پیش‌روی خود می‌بیند. تقاضای ثابت برای محصول سدیم سولفات، تقسیم سود حداکثری در مجمع با سرمایه قدیم، افتتاح طرح سولفات پتاسیم در ماه اخیر و جهش سودآوری در سال آینده باعث شده تا این نماد ۱۵درصد از پرتفوی پیشنهادی شرکت کارگزاری بانک صنعت و معدن را به خود اختصاص دهد.

سومین سهامی که در سبد پیشنهادی شرکت کارگزاری بانک صنعت و معدن قرار دارد؛ سهام سیمان خاش با نماد «سخاش» است. رقابت های پیاپی برای محصول شرکت در بورس کالا و افزایش نرخ‌ها، ثبات هزینه‌ها، گازسوز شدن کارخانه و کاهش هزینه‌های شرکت، تقسیم سود حداکثری در مجمع پیشرو با سرمایه قبلی، مهم‌ترین دلایلی هستند که این سهام به سرمایه‌گذاران پیشنهاد شده است. هرمز در روز چهارشنبه گذشته، قیمت پایانی ۶۴،۹۴۰ ریال را ثبت کرد؛ براساس پیش‌بینی شرکت کارگزاری بانک صنعت و معدن، این نماد در میان‌مدت با رشد ۳۰درصدی همراه شده و به قیمت ۸۵،۰۰۰ریال خواهد رسید. از همین رو شرکت کارگزاری بانک صنعت و معدن ۱۵درصد از پرتفوی پیشنهادی خود را به نماد هرمز اختصاص داده است.

سبد پیشنهادی سرمایه‌گذاری بلندمدت شرکت کارگزاری بانک صنعت و معدن

شرکت فولاد هرمزگان جنوب با نماد بورسی «هرمز» سهم دیگری است که ۱۵درصد از این سبد پیشنهادی را به خود اختصاص داده است. براساس پیش‌بینی کارگزاری بانک صنعت و معدن، هرمز که در آخرین روز معاملاتی خود، قیمت ۱۵،۶۷۰ ریالی را تجربه کرده، در بلند‌مدت قیمت ۲۲،۰۰۰ریال را هدف‌گذاری کرده است. در صورتی که هرمز به تارگت مورد نظر صنعت و معدن دست پیدا کند، سودی بالغ بر ۳۸درصد را عاید سهامدارانش خواهد کرد. 

شرکت تولیدات پتروشیمی قائد بصیر با نماد بورسی «شبصیر» سهم دیگری است که ۱۵درصد از این سبد پیشنهادی را شامل می‌شود. بر اساس پیش‌بینی کارگزاری بانک صنعت و معدن، شبصیر که در آخرین روز معاملاتی خود قیمت ۱۱۰،۸۵۰ ریالی را تجربه کرده، در بلند‌مدت قیمت ۱۵۵،۰۰۰ریال را هدف‌ گرفته است. در صورتی که شبصیر به تارگت مورد نظر صنعت و معدن دست پیدا کند، سودی بالغ بر ۵۵درصد را عاید سهامدارانش خواهد کرد. تقاضای بالا برای محصولات شرکت به دلیل رونق صنعت لوازم خانگی، ثبات قیمت جهانی محصولات، تولید گرید رنگی و خاص ABS و افزایش سرمایه از تجدید، از اصلی‌ترین دلایلی بوده که شرکت کارگزاری بانک صنعت و معدن این مجموعه را برای سرمایه‌گذاری بلندمدت در سبد پیشنهادی هفته آخر فروردین ماه ۱۴۰۱ قرار داده است.

سهام شرکت سرمایه‌گذاری صنایع شیمیایی ایران که با نماد «شیران» در بازار اول بورس تهران معامله می‌شود آخرین سهمی است که در سبد پیشنهادی بلندمدت شرکت کارگزاری بانک صنعت و معدن قرار گرفته است. شیران که در پایان معاملات روز ۲۴ فروردین ماه، با قیمت ۱۸،۵۷۰ ریال هفته را به پایان رسانده؛ هدف قیمتی ۳۰،۰۰۰ریالی و شد بیش از ۵۴درصدی را در بلند‌مدت پیش‌روی خود می‌بیند. وضعیت مناسب شیران که نشات گرفته از افزایش قیمت نفت و محصولات شرکت، موجودی انبار مناسب، تقسیم سود در مجمع پیشرو بوده و باعث شده این نماد ۱۵درصد از پرتفوی پیشنهادی شرکت کارگزاری بانک صنعت و معدن در بلندمدت را به خود اختصاص دهد.

لازم به ذکر است این سبد پیشنهادی توسط شرکت مشاور سرمایه گذاری سهم‌آشنا، جهت بازنشر در اختیار اقتصاد آنلاین قرار گرفته و هرگونه سود و زیان، برعهده سرمایه‌گذار خواهد بود.

این مطلب برایم مفید است
۲ نفر این پست را پسندیده اند
ارسال نظر

دیگر رسانه‌ها