دیدگاه : ۰
بررسی چشم انداز کوتاه مدت بورس؛

پیش بینی بورس فردا؛ صف خرید سنگین تر می شود؟

طبق پیش بینی کارشناسان، با توجه به اینکه بورس در محدوده متعادلی قرار دارد و بازار کف‌های قیمتی جدیدی برای خود شناسایی کرده انتظار می‌رود روند تعادلی بورس بیش از پیش بهبود یابد و خریداران حضور فعالی در معاملات داشته باشند. همچنین به نظر می‌رسد صنایع همچنان با سودآوری همراه باشند و در مدار صعودی باقی بمانند.

اقتصادآنلاین – هانا پاکمند؛ به زعم اغلب کارشناسان، با توجه به حجم و ارزش معاملات بورس امروز انتظار می‌رود روند مثبت بازار ادامه یابد و خریداران بالقوه بورس همچنان در معاملات حضور داشته باشند. با توجه به اینکه بورس امروز برخلاف انتظار متعادل معامله شد و صف فروش‌ها جمع‌آوری شد انتظار می‌رود روند معاملاتی بهتری در انتظار بازار سرمایه و سهامداران باشد.

علی عصاری، کارشناس و فعال بازار سرمایه در گفت‌وگو با اقتصاد آنلاین، روند معاملات بورس را بررسی کرد و گفت: بورس امروز برخلاف انتظار اغلب تحلیلگران روند متفاوتی را رقم زد و در مداری تعادلی حرکت کرد. در ابتدای معاملات عرضه‌ها به نسبت بیشتر بود و با رسیدن به انتهای بازار تعادل در معاملات رونق یافت.

وی افزود: در معاملات امروز اقبال با سهام کوچک و متوسط بازار بود و خودرویی‌ها همانند روزهای گذشته معاملات خوبی را برای خود رقم زدند. به طور کلی در اغلب گروه‌ها شاهد خرید خوب سهامداران در بازه‌های منفی قیمتی سهام بودیم و صف فروش‌ها توسط عده‌ای از سهامداران جمع‌آوری میشد.

این کارشناس بازار سرمایه گفت: به نظر می‌رسد کف جدیدی برای بازار شناسایی شده و در کف‌های پایین قیمتی خریداران بالقوه‌ای برای صنایع مختلف وجود دارد.

وی بیان کرد: همچنان صنایع دارویی، زراعتی و حمل و نقل در سودآوری پیشرو بوده و با اقبال سهامداران همراه شدند. با توجه به حجم و ارزش معاملات بورس امروز به نظر می‌رسد بورس فردا روند معاملاتی بهتری داشته باشد.

این مطلب برایم مفید است
۵۷ نفر این پست را پسندیده اند
ارسال نظر

دیگر رسانه‌ها