تحریریه اقتصادآنلاین
دیدگاه : ۰
بورس امروز؛

بهار بورس، خزان شد؟

شاخص کل بورس تهران امروز در پی نزول کمرنگ در روزهای پایانی هفته گذشته بار دیگر روند کاهشی را در پیش گرفت و با کاهشی بیش از پنج هزار واحدی به کار خود در نخستین روز هفته سوم فروردین ۱۴۰۱ پایان داد.

به گزارش اقتصاد آنلاین،؛ شاخص کل امروز شنبه ۲۰فروردین ماه ۱۴۰۱ با افت بیش از پنج هزار واحدی معاملات را به پایان برد. افت پنج هزار و ۹۹واحدی (۰.۳۵درصد) شاخص کل باعث شد تا رقم یک میلیون و ۴۵۸هزار واحدی روی تابلوهای تالار شیشه ای نقش ببندد.

شاخص‌ هم‌وزن نیز با ۰.۲درصد رشد به محدوده ۳۷۸هزار واحدی ورود کرد، ارزش معاملات خرد بورس و فرابورس هم با کاهش قابل توجهی نسبت به هفته گذشته به چهار هزار و ۹۸۵میلیارد تومان رسید.

خزان سرخ در بازار سهام

اتفاقاتی که در روزهای پایانی هفته گذشته و امروز در بازار سهام تهران رخ داد این ذهنیت را بین سهامداران ایجاد کرده که احتمالا روزهای سبز شدن تابلوها و رشد شاخص ها به اتمام رسیده و بار دیگر شاهد درجا زدن شاخص کل، اینبار در محدوده یک میلیون و ۴۰۰ هزار واحدی خواهیم بود. برخی از تحلیل های بدبینانه حتی اعتقاد دارند شاخص با ریزشی سنگین در هفته های منتهی به پایان اردیبهشت، ممکن است بار دیگر به کانال یک میلیون و ۲۰۰هزار واحدی بازگردد.

البته عده زیادی از تحلیلگران بورسی اعتقاد دارند روند صعودی بازار بزودی از سر گرفته خواهد شد و بورس تهران مانند روزهای نخست سال جدید روند رو به رشدی را در پیش می‌گیرد. اما عده ای نیز معتقدند بازار سرمایه مانند هر بازار دیگری نمی تواند مامنی برای رشد روزافزون همه قیمت ها و سوددهی برای همه سرمایه گذاران باشد، از همین رو باید انتظار اصلاحی نسبتا جدی در روزها و هفته های پیش رو را داشت.

اما اتفاقی که سهامداران را نگران کرده، کاهش پنج هزار واحدی شاخص کل نیست بلکه کاهش چشمگیر ارزش معاملات است که باعث شد تا این شاخص در محدوده چهار هزار میلیارد دلاری تثبیت شود. این در حالیست که هفته گذشته رکورد ۶ ماهه ارزش معاملات در بورس تهران شکسته شده بود و این اتفاق بسیاری از سهامداران را نسبت به آینده بازار امیدوار کرده بود.

این مطلب برایم مفید است
۲ نفر این پست را پسندیده اند
ارسال نظر

دیگر رسانه‌ها