دیدگاه : ۴
چشم انداز بازار سرمایه در سال ۱۴۰۱؛

پیش بینی بورس؛ رشد بورس تا کجا ادامه دارد؟

به زعم اغلب کارشناسان ابهم موجود در روند مذاکرات برجام طی روزهای آینده پایان خواهد یافت و با برطرف شدن این ابهام بازار سرمایه مسیر مشخص‌تری به خود خواهد گرفت. بنابراین اگر برجام با توافق همراه شود، به واسطه افزایش تولید و فروش شرکت‌ها سودآوری آنها رشد خواهد کرد.

اقتصادآنلاین_هانا پاکمند؛ بر اساس تحلیل کارشناس به نظر می‌رسد با توجه به ارزنده بودن بورس در مقطع فعلی، این بازار رشد بیشتری نسبت به سایر بازارهای موازی داشته باشد و صنایع با قرار گرفتن در مسیری رو به رشد سودآوری معقولی داشته باشند.

آراد پورکار، کارشناس بازار سرمایه با بررسی متغیرهای موثر در بازار سرمایه تحلیلی از روند بورس ارائه نمود و گفت: با توجه به شرایط فعلی و ثبات متغیرهای موثر در بازار سرمایه به نظر می‌رسد در نیمه اول ۱۴۰۱ بورس مسیر هموار و صعودی داشته باشد اما اگر برجام با توافق همراه شود، به واسطه افزایش تولید و فروش شرکت‌ها سودآوری آنها رشد خواهد کرد.

وی ادامه داد: در صورت حصول توافق در مذاکرات برجام شرکت‌ها با داشتن طرح‌های توسعه‌ای و همچنین کاهش هزینه‌هایی که به واسطه برجام متحمل شده‌اند، مسیر رو به رشدی را خواهند داشت.

این کارشناس بازار سرمایه بیان کرد: انتظار می‌رود ابهام برجام طی روزهای آینده برطرف شود و با فرض حصول توافق شاهد عملکرد بهتر شرکت‌ها خواهیم بود. بانکی‌ها و خودرویی‌ها صنایع پیشرو خواهند بود و با توجه به بحران موجود در اوکراین به نظر می‌رسد صنایع کامودیتی محور نیز عملکرد بهتری داشته باشند.

این مطلب برایم مفید است
۴۳ نفر این پست را پسندیده اند
ارسال نظر

 • نجم
  ۱ ۰

  کدوم رشد گلابی ما هنوز تو80 درصد منفی هستیم

 • فرهاد شکری
  ۱ ۱

  واقعا تا کجا ادامه دارد یکی جلو شو بگیره خسته شدیم بس که سود کردیم

 • بیچاره شده بورس
  ۰ ۰

  ملت مظلوم ۸۰درصدتوهستن،اول ضررملت برگردونیددیگه دزدی بس،خجالت بکشید.اگه ۲۰ماه پیش ملت پهن گاومیخریدن الان ۵۰۰درصدحداقل سودداشتن

 • ناشناس
  ۰ ۰

  آزموده را آزمودن خطاست.

دیگر رسانه‌ها