دیدگاه : ۰
اقتصاد آنلاین گزارش می‌دهد؛

پایان بورس ۱۴۰۰ با ورود پول ۲۹۰ میلیاردی حقیقی‌ ها

افراد حقیقی امروز ۲۹۰میلیارد تومان وارد بازار سهام کردند که بیشترین ورود پول حقیقی به بورس یا فرابورس مربوط به گروه بانک‌ها و مؤسسات اعتباری و همچنین سهام بانک ملت بود.

برای آگاهی از آخرین اخبار بورس اوراق بهادار تهران اینجا کلیک کنید

اقتصاد آنلاین – سهیل بانی؛ در بورس امروز حقیقی‌ها  حدود ۲۹۰میلیارد تومان وارد بازار سهام کردند. ارزش کل معاملات خرد دو هزار و ۹۵۰میلیارد تومان بود، افراد حقیقی ۷۹درصد یعنی دو هزار و ۳۳۰میلیارد تومان سهام خریدند و مازاد خریدشان ۱۰درصد از کل معاملات شد.

بیشترین ورود پول حقیقی به بورس و فرابورس در سه گروه «بانک‌ها و مؤسسات اعتباری»، «خودرو و ساخت قطعات» و «فرآورده‌های نفتی» رقم خورد در حالی که برآیند معاملات گروه‌های «سرمایه‌گذاری‌ها» و «فلزات اساسی»به نفع حقوقی‌ها تمام شد.

سه نماد «وبملت»، «شپنا» و «خودرو» لقب بیشترین افزایش سهام حقیقی را به خود اختصاص دادند، توجه حقوقی‌ها نیز بیشتر به «فملی»، «وبیمه» و «آریان» معطوف بود.

مالکیت حقیقی در ترکیب سهامداری شرکت بانک ملت معادل ۴۴میلیارد تومان افزایش یافت و از سوی دیگر سهامداران حقوقی ملی صنایع‌ مس‌ ایران‌    با برتری ۱۷میلیارد تومانی ابتکار عمل را در دست گرفتند.

امروز افزایش سهام حقیقی‌ها در ۶۷نماد و افزایش سهام حقوقی‌ها در ۳۷نماد به بیش از یک میلیارد تومان رسید که جمع تغییر مالکیت دسته اول ۳۹۰میلیارد تومان و تغییر مالکیت دسته دوم ۱۰۰میلیارد تومان بود.

برای مشاهده تصویر در اندازه اصلی، روی آن کلیک کنید

حقیقی حقوقی 00.12.28

تغییر مالکیت صنایع 0.12.28

این مطلب برایم مفید است
۳ نفر این پست را پسندیده اند
ارسال نظر

دیگر رسانه‌ها