دیدگاه : ۰
اقتصاد آنلاین گزارش می‌دهد؛

بازگشت حقیقی ها به معاملات بورس، با پول تازه نفس ۲۰ میلیاردی

افراد حقیقی امروز ۲۰میلیارد تومان وارد بازار سهام کردند که بیشترین ورود پول حقیقی به بورس یا فرابورس مربوط به گروه استخراج کانه‌های فلزی و همچنین سهام شرکت ملی صنایع‌ مس‌ ایران‌ بود.

برای آگاهی از آخرین اخبار بورس اوراق بهادار تهران اینجا کلیک کنید

اقتصاد آنلاین – سهیل بانی؛ در بورس امروز حقیقی‌ها حدود ۲۰میلیارد تومان وارد بازار سهام کردند. ارزش کل معاملات خرد دو هزار و ۵۷۰میلیارد تومان بود، افراد حقیقی ۷۸درصد یعنی دو هزار میلیارد تومان سهام خریدند و مازاد خریدشان یک درصد از کل معاملات شد.

بیشترین ورود پول حقیقی به بورس و فرابورس در سه گروه «استخراج کانه‌های فلزی»، «زراعت و خدمات وابسته» و «فلزات اساسی» رقم خورد در حالی که برآیند معاملات گروه‌های «خودرو و ساخت قطعات» و «عرضه برق، گاز، بخار و آب گرم» به نفع حقوقی‌ها تمام شد.

سه نماد «فملی»، «سپید» و «ومعادن» لقب بیشترین افزایش سهام حقیقی را به خود اختصاص دادند، توجه حقوقی‌ها نیز بیشتر به «مبین»، «وخارزم» و «حکشتی» معطوف بود.

مالکیت حقیقی در ترکیب سهامداری شرکت ملی صنایع‌ مس‌ ایران‌ معادل ۱۵میلیارد تومان افزایش یافت و از سوی دیگر سهامداران حقوقی مبین انرژی خلیج فارس با برتری ۳۱میلیارد تومانی ابتکار عمل را در دست گرفتند.

امروز افزایش سهام حقیقی‌ها در ۴۵نماد و افزایش سهام حقوقی‌ها در ۵۷نماد به بیش از یک میلیارد تومان رسید که جمع تغییر مالکیت دسته اول ۲۰۰میلیارد تومان و تغییر مالکیت دسته دوم ۱۶۰میلیارد تومان بود.

حقیقی حقوقی 00.12.25

تغییر مالکیت صنایع 0.12.253

این مطلب برایم مفید است
۱ نفر این پست را پسندیده اند
ارسال نظر

دیگر رسانه‌ها