تحریریه اقتصادآنلاین
دیدگاه : ۰
هفته آخر اسفند ماه ۱۴۰۰؛

سبد پیشنهادی کارگزاری بانک صنعت و معدن برای سرمایه گذاری در بورس

شرکت کارگزاری بانک صنعت و معدن، پرتفوی پیشنهادی خود برای هفته چهارم اسفند ماه ۱۴۰۰ را اعلام کرد. در سبدی که شرکت کارگزاری بانک صنعت و معدن، در تاریخ ۱۹اسفند ‌ماه ۱۴۰۰ ارائه داد، نام سه نماد «ولصنم»، «شاملا» و «سخاش» برای سرمایه‌گذاری در میان‌مدت به چشم می‌خورد. همچنین این شرکت، سهم‌‌های «هرمز»، «شکلر» و «شبصیر»، «شیران» را برای سرمایه‌گذاری در بلندمدت پیشنهاد داده است.

به گزارش اقتصاد آنلاین؛ در ادامه به بررسی سبد پیشنهادی شرکت کارگزاری بانک صنعت و معدن پرداخته شده است.

سبد پیشنهادی سرمایه‌گذاری میان‌مدت شرکت کارگزاری بانک صنعت و معدن

سهام شرکت لیزینگ صنعت و معدن با نماد «ولصنم» که ۲۰درصد از این پرتفو را به خود اختصاص داده به عنوان یکی از گزینه‌های پیشنهادی شرکت کارگزاری بانک صنعت و معدن است. ولصنم در پایان معاملات هفته گذشته قیمت 3,400 ریالی را برای خود به ثبت رساند که در صورت تحقق پیش‌بینی صنعت و معدن در کوتاه مدت قیمت این سهم به ۴،۴۰۰ ریال خواهد رسید که به معنای بازدهی حدود ۳۰ درصدی است.

سهام شرکت معدنی املاح ایران که با نماد «شاملا» در بازار دوم بورس تهران معامله می‌شود دومین سهمی است که در سبد پیشنهادی هفتگی شرکت کارگزاری بانک صنعت و معدن قرار گرفته است. شاملا که در پایان معاملات روز ۱۸ اسفند ماه، با قیمت 12,430ریال هفته را به پایان رسانده؛ هدف قیمتی ۱۷،۵۰۰ریالی و رشد حدود ۴۰درصدی را در میان‌مدت پیش‌روی خود می‌بیند. تقاضای ثابت برای محصول سدیم سولفات، تقسیم سود حداکثری در مجمع با سرمایه قدیم، افتتاح طرح سولفات پتاسیم در ماه اخیر و جهش سودآوری در سال آینده باعث شده تا این نماد ۱۵درصد از پرتفوی پیشنهادی شرکت کارگزاری بانک صنعت و معدن را به خود اختصاص دهد.

سومین سهامی که در سبد پیشنهادی شرکت کارگزاری بانک صنعت و معدن قرار دارد؛ سهام سیمان خاش با نماد «سخاش» است. رقابت های پیاپی برای محصول شرکت در بورس کالا و افزایش نرخ‌ها، ثبات هزینه‌ها، گازسوز شدن کارخانه و کاهش هزینه‌های شرکت، تقسیم سود حداکثری در مجمع پیشرو با سرمایه قبلی، مهم‌ترین دلایلی هستند که این سهام به سرمایه‌گذاران پیشنهاد شده است.

سبد پیشنهادی سرمایه‌گذاری بلندمدت شرکت کارگزاری بانک صنعت و معدن

شرکت فولاد هرمزگان جنوب با نماد بورسی «هرمز» سهم دیگری است که ۱۵درصد از این سبد پیشنهادی را به خود اختصاص داده است. براساس پیش‌بینی کارگزاری بانک صنعت و معدن، شاملا که در آخرین روز معاملاتی خود، قیمت 14,460ریالی را تجربه کرده، در بلند‌مدت قیمت ۲۲،۰۰۰ریال را هدف‌گذاری کرده است. در صورتی که شاملا به تارگت مورد نظر صنعت و معدن دست پیدا کند، سودی بالغ بر ۵۲درصد را عاید سهامدارانش خواهد کرد. افزایش قیمت اسلب در بازارهای جهانی، ثبات مقداری فروش، افزایش ظرفیت شرکت با طرح های زیرسقفی، مانده ارزی بالای شرکت از اصلی‌ترین دلایلی بوده که شرکت کارگزاری بانک صنعت و معدن این مجموعه را برای سرمایه‌گذاری بلندمدت در سبد پیشنهادی هفته آخر اسفند ‌ماه ۱۴۰۰ قرار داده است.

سهام شرکت نیروکلر که با نماد «شکلر» در بورس تهران معامله می‌شود دومین سهمی است که در سبد پیشنهادی بلندمدت شرکت کارگزاری بانک صنعت و معدن قرار گرفته است. شکلر که در پایان معاملات روز ۱۸ اسفند ماه، با قیمت 29,450ریال هفته را به پایان رسانده؛ هدف قیمتی ۵۰،۰۰۰ریالی و رشد بیش از ۷۰درصدی را در بلند‌مدت پیش‌روی خود می‌بیند. وضعیت مناسب شکلر که نشات گرفته از صعود قیمت جهانی سود کاستیک و ثبات هزینه‌ها بوده و باعث شده این نماد ۱۰درصد از پرتفوی پیشنهادی شرکت کارگزاری بانک صنعت و معدن در بلندمدت را به خود اختصاص دهد.

شرکت تولیدات پتروشیمی قائد بصیر با نماد بورسی «شبصیر» سهم دیگری است که ۱۰درصد از این سبد پیشنهادی را شامل می‌شود. بر اساس پیش‌بینی کارگزاری بانک صنعت و معدن، شبصیر که در آخرین روز معاملاتی خود قیمت 100,500ریالی را تجربه کرده، در بلند‌مدت قیمت ۱۵۵،۰۰۰ریال را هدف‌ گرفته است. در صورتی که شبصیر به تارگت مورد نظر صنعت و معدن دست پیدا کند، سودی بالغ بر ۵۵درصد را عاید سهامدارانش خواهد کرد. چشم انداز مثبت سودآوری به دلیل اسپرد نرخ های داخلی شرکت و تقسیم سود حداکثری از اصلی‌ترین دلایلی بوده که شرکت کارگزاری بانک صنعت و معدن این مجموعه را برای سرمایه‌گذاری بلندمدت در سبد پیشنهادی هفته چهارم اسفند‌ماه ۱۴۰۰ قرار داده است.

سهام شرکت سرمایه گذاری صنایع شیمیایی ایران که با نماد «شیران» در بازار اول بورس تهران معامله می‌شود آخرین سهمی است که در سبد پیشنهادی بلندمدت شرکت کارگزاری بانک صنعت و معدن قرار گرفته است. شیران که در پایان معاملات روز ۱۸اسفند ماه، با قیمت 17,630ریال هفته را به پایان رسانده؛ هدف قیمتی ۳۰،۰۰۰ریالی و رشد بیش از ۷۰درصدی را در بلند‌مدت پیش‌روی خود می‌بیند. وضعیت مناسب شیران که نشات گرفته از افزایش قیمت نفت و محصولات شرکت، موجودی انبار مناسب، تقسیم سود در مجمع پیشرو بوده و باعث شده این نماد ۱۵درصد از پرتفوی پیشنهادی شرکت کارگزاری بانک صنعت و معدن در بلندمدت را به خود اختصاص دهد.

لازم به ذکر است این سبد پیشنهادی توسط شرکت مشاور سرمایه گذاری سهم‌آشنا، جهت بازنشر در اختیار اقتصاد آنلاین قرار گرفته و هرگونه سود و زیان، برعهده سرمایه‌گذار خواهد بود.

این مطلب برایم مفید است
۳ نفر این پست را پسندیده اند
ارسال نظر

دیگر رسانه‌ها