دیدگاه : ۰
اقتصاد آنلاین گزارش می‌دهد؛

کاهش ارزش کل معاملات بورس امروز در پی افت شاخص کل

امروز معامله‌گرها سه هزار و ۵۸۰میلیارد تومان سهام پالایش نفت بندرعباس خرید و فروش کردند، بیشترین معاملات بورس و فرابورس به گروه فرآورده‌های نفتی تعلق داشت و ۱.۷درصد از کل سهام ریل سیر کوثر معامله شد.

برای آگاهی از آخرین اخبار بورس اوراق بهادار تهران اینجا کلیک کنید

اقتصاد آنلاین – سهیل بانی؛ روز جاری در مجموع حدود سه هزار و ۵۸۰میلیارد تومان سهام خرید و فروش شد که پنج نماد « شتران»، « شبندر»، «فملی»، «شستا» و «میدکو» به ترتیب در رتبه اول تا پنجم لیست بیشترین ارزش معاملات سهام قرار گرفتند.

در چهارمین روز هفته معادل ۱۸۰میلیارد تومان سهام پالایش نفت دست به دست شد، پالایش نفت بندرعباس پس از معاملاتی به ارزش ۱۴۰میلیارد تومان دوم شد و سهام ملی صنایع‌ مس‌ ایران‌ نیز به جایگاه سوم معاملات رسید.

بیشترین معاملات بورس و فرابورس به گروه «فلزات اساسی» تعلق داشت به طوری که ۶۲۰میلیارد تومان فقط در این بخش جابجا شد، گروه «فرآورده‌های نفتی» با معاملات ۴۹۰میلیارد تومانی دوم شد و «محصولات شیمیایی» در جایگاه سوم قرار گرفت.

امروز ۱.۷درصد از کل سهام زرین معدن آسیا (فزرین) معامله شد، ۱۰نماد برتر سهم ۳۷.۹درصدی از کل داد و ستدها داشتند، ارزش معاملات در پنج سهم به بیش از ۱۰۰میلیارد تومان رسید و نصف ارزش کل معاملات نیز به ۳۶نماد نخست اختصاص داشت.

برای مشاهده تصویر در اندازه اصلی، روی آن کلیک کنید

بیشترین ارزش معاملات 00.12.17

رتبه بندی ارزش معاملات 00.12.17

این مطلب برایم مفید است
۰ نفر این پست را پسندیده اند
ارسال نظر

دیگر رسانه‌ها