تحریریه اقتصادآنلاین
دیدگاه : ۰
رییس سازمان خصوصی سازی؛

آپارتمان و پول های پرسپولیس ناپدید شده است

حسین قربان‌زاده، رییس کل سازمان خصوصی‌سازی، درباره ابهامات مالی در جریان خصوصی‌سازی دو باشگاه استقلال و پرسپولیس، اظهاراتی داشت که گزیده‌ای از آنرا در زیر می‌خوانید.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از میزان، حسین قربان زاده گفت: ورزشگاه شهید کاظمی و امام رضا (ع) جزو دارایی‌های پرسپولیس و استقلال نیست، اما ورزشگاه درفشی‌فر و شهید گمنام به نام پرسپولیس و کمپ ناصر حجازی و مرغوبکار به نام استقلال است. ارزش ۳۲۱۰ میلیاردی پرسپولیس و ۲۷۸۰ میلیاردی استقلال بیشتر مربوط به ارزش برند این دو باشگاه است.

وی افزود: یک آپارتمان به اسم پرسپولیس بوده که الان خبری از آن نیست. در بخش ابهامات مالی باشگاه پرسپولیس، یک مبلغ ۷۳ هزار دلار و یک آپارتمان وجود دارد. این موضوع به عنوان ابهام اعلام شده و باید رسیدگی شود. رسیدگی قطعی نیاز به حکم دارد؛ از این رو از دستگاه قضا تقاضا کردیم که پیگیری شود. این ابهام جزو اموال دولت است و هنوز بیت‌المال حساب می‌شود. باید حساسیت وجود داشته باشد حتی اگر از سی سال قبل مانده باشد.

قربانزاده ادامه داد: برای اولین‌بار صورت‌های مالی حسابرسی‌شده استقلال و پرسپولیس با ریز جزئیات روی سایت سازمان قابل مشاهده است.

رییس سازمان خصوصی سازی گفت: باید یک شعبه ویژه مسئول برخورد با افرادی شود که در استقلال و پرسپولیس ابهامات مالی ایجاد کرده‌اند تا اموال به این دو باشگاه برگردد.

قربان زاده خاطرنشان کرد: پرسپولیس در فصل گذشته بین ۹ تا ۱۴ میلیارد سودآوری داشته، ولی استقلال ضرر کرده است. هر دو باشگاه بین ۲۴۰ تا ۳۰۰ میلیارد تومان زیان انباشته دارند.

وی اضافه کرد: استقلال ۱۹۸ میلیارد و پرسپولیس ۱۹۳ میلیارد تومان مالیات قابل بخشش دارند که پیگیری لازم دارد؛ همچنین استقلال ۷۵ میلیارد و پرسپولیس ۱۲۳ میلیارد بدهی مالیات قطعی دارند. بیشتر بخوانید: مدیرعامل پیشین استقلال: واگذاری سرخابی‌ها تبعات اجتماعی دارد/ دولت فعلی اسیر جوسازی دولت دوازدهم شده است.

منبع: میزان
این مطلب برایم مفید است
۲ نفر این پست را پسندیده اند
ارسال نظر

دیگر رسانه‌ها