دیدگاه : ۰
اقتصاد آنلاین گزارش می‌دهد؛

«تجلی» با خروج پول ۵۷ میلیاردی حقیقی ها در بورس امروز مواجه شد

افراد حقیقی امروز ۳۵۰میلیارد تومان از بازار سهام خارج کردند که بیشترین خروج پول حقیقی از بورس یا فرابورس مربوط به گروه استخراج کانه‌های فلزی و همچنین سهام تجلی توسعه معادن و فلزات بود.

برای آگاهی از آخرین اخبار بورس اوراق بهادار تهران اینجا کلیک کنید

اقتصاد آنلاین – سهیل بانی؛ در بورس امروز حقوقی‌ها حدود ۳۵۰میلیارد تومان وارد بازار سهام کردند. ارزش کل معاملات خرد دو هزار و ۳۹۰میلیارد تومان بود، اشخاص حقوقی ۲۹درصد یعنی ۶۸۰میلیارد تومان سهام خریدند و مازاد خریدشان ۱۵درصد از کل معاملات شد.

بیشترین تزریق پول حقوقی به بورس و فرابورس در سه گروه «استخراج کانه‌های فلزی»، «فلزات اساسی» و «بیمه‌ و صندوق ‌بازنشستگی» رقم خورد در حالی که برآیند معاملات گروه‌های «زراعت و خدمات وابسته» و «سرمایه‌گذاری‌ها» به نفع حقیقی‌ها تمام شد.

سه نماد «تجلی»، «فولاد» و «بپاس» لقب بیشترین افزایش سهام حقوقی را به خود اختصاص دادند، توجه حقیقی‌ها نیز بیشتر به «سپید»، «آریان» و «خاهنح» معطوف بود.

مالکیت حقوقی در ترکیب سهامداری شرکت تجلی توسعه معادن و فلزات معادل ۵۷میلیارد تومان افزایش یافت و از سوی دیگر سهامداران حقیقی سپید ماکیان با برتری ۱۶میلیارد تومانی ابتکار عمل را در دست گرفتند.

امروز افزایش سهام حقیقی‌ها در ۱۹نماد و افزایش سهام حقوقی‌ها در ۶۵نماد به بیش از یک میلیارد تومان رسید که جمع تغییر مالکیت دسته اول ۶۰میلیارد تومان و تغییر مالکیت دسته دوم ۳۶۰میلیارد تومان بود.

برای مشاهده تصویر در اندازه اصلی، روی آن کلیک کنید

حقیقی حقوقی 00.11.24

تغییر مالکیت صنایع 0.11.24

این مطلب برایم مفید است
۴ نفر این پست را پسندیده اند
ارسال نظر

دیگر رسانه‌ها