دیدگاه : ۹
در گفت‌وگوی اقتصادآنلاین با یک کارشناس بررسی شد؛

پیش بینی بورس فردا ۱۸ بهمن/ بازگشت بورس به مسیر نزولی؟

طبق تحلیل کارشناسان، معاملات روز دوشنبه روند بازار را مشخص خواهد کرد، سوال اینجاست که آیا بورس فردا تغییر مسیر خواهد داد؟

اقتصادآنلاین – هانا پاکمند؛ بر اساس پیش‌بینی کارشناسان به نظر می‌رسد با ادامه یافتن روند نزولی بازار، مجددا در کوتاه‌مدت شاهد پایداری بورس در روند نزولی باشیم. اما اگر بورس فردا تغییر مسیر دهد، شرایط بهتری برای بازار سهام و سهامداران رغم خواهد خورد.

علی عصاری، کارشناس و فعال بازار سرمایه در گفت‌وگو با اقتصاد آنلاین، روند شاخص کل را بررسی کرد و گفت: بورس امروز در امتداد مسیر روز گذشته خود حرکت کرد و در نهایت با افت ۲۲هزار واحدی به معاملات خود پایان داد. پالایشی‌ها، خودرویی‌ها و محصولات شیمیایی پرعرضه‌ترین صنایع امروز بودند و نمادهای فولاد و فملی نیز برخلاف روزهای گذشته که دائما با اردرهای حمایتی همراه می‌شدند، حدود سه درصد زیان کردند و حمایت‌ها نیز مانع ریزش آنها نشد. همچنین نمادهای لپارس، زقیام، حفارس و نمادهای کوچک‌تری مثل توسن و مفاخر بیشترین عرضه را داشتند.

علی عصاری

وی بیان کرد: روند منفی بازار متاسفانه تا پایان بازار پایدار بود و همچنین انتظار می‌رود این روند منفی حداقل تا نیمه اول معاملات بورس فردا پایدار باشد. به نظر می‌رسد با ادامه یافتن روند منفی در معاملات فردا، بازار مجددا در کوتاه ‌مدت در روند نزولی قرار خواهد گرفت.

این کارشناس بازار سرمایه با مهم دانستن روند معاملات فردا اظهار کرد: شاخص کل کندل رو به پایینی برای خود ثبت کرده و در محدوده یک میلیون و ۲۸۱هزار واحد قرار گرفت. در شاخص هم وزن نیز وضعیت به مراتب بدتر بوده و این شاخص برای سومین روز متوالی در روند نزولی باقی مانده است.

وی در انتها تاکید کرد: انتظار می‌رود در نیمه اول معاملات فردا، نمادها در بازه منفی حرکت کنند، اما اگر در نیمه دوم معاملات، بازار با ورود پول و حمایت همراه شود، بازار به روند مثبت خود باز خواهد گشت.

این مطلب برایم مفید است
۱۵۴ نفر این پست را پسندیده اند
ارسال نظر

 • ناشناس
  ۲ ۱

  خیلی زحمت کشیدی اگه خریدار باشه مثبت میشه😄😄😄

 • ناشناس
  ۳ ۱

  بودجه کم آوردن باید از سهام مردم بخورن

 • امید
  ۶ ۰

  بودجه کم آوردن باید از سهام مردم بخورن

 • ناشناس
  ۵ ۰

  کدوم پول... دولت کاری نداره چون نگفته حمایت می کنم، کدوم احمقی میاد سرمایش رو سر هیچ بزاره

 • ناشناس
  ۰ ۰

  درست میشه

 • ناشناس
  ۰ ۰

  مردم با چه زبونی بگن که به شما اعتماد ندارند. ازموده را ازمودن خطاست

 • ناشناس
  ۱ ۰

  ما سهامداران خرد آب از سرمون گذشته به یه روز دو روز مثبت هیچی رو عوض نمیکنه

 • قانع
  ۱ ۰

  با سلام . آن دوستانی که در افزایش بازار دایم میگفتند سهام را نگه دارید و نفروشید مطمین باشید نزوذل نمیکند کجا رفتند؟

 • حیدر
  ۱ ۰

  مردم عزیز فقط برید در سازمان بورس تظاهرات کنید اینا هیچ وقت به داد مردم نمیرسن از مردمان تهران تظاهرات کنید اینا اصلن گوشوشون بدهکار نیست

دیگر رسانه‌ها