دیدگاه : ۰
اقتصاد آنلاین گزارش می‌دهد؛

خودروسازان بیشترین ارزش معاملات بورس امروز را رقم زدند

امروز معامله‌گرها ۲۶۰میلیارد تومان سهام ایران‌ خودرو خرید و فروش کردند، بیشترین معاملات بورس و فرابورس به گروه خودرو و ساخت قطعات تعلق داشت و دو درصد از کل سهام مواد اولیه داروپخش معامله شد.

برای آگاهی از آخرین اخبار بورس اوراق بهادار تهران اینجا کلیک کنید

اقتصاد آنلاین – سهیل بانی؛ روز جاری در مجموع حدود سه هزار و ۵۰۰میلیارد تومان سهام خرید و فروش شد که پنج نماد «خودرو»، «خساپا»، «فولاد»، «شتران» و «فملی» به ترتیب در رتبه اول تا پنجم لیست بیشترین ارزش معاملات سهام قرار گرفتند.

در چهارمین روز هفته معادل ۲۶۰میلیارد تومان سهام ایران‌ خودرو دست به دست شد، سایپا پس از معاملاتی به ارزش ۲۲۰میلیارد تومان دوم شد و سهام فولاد مبارکه اصفهان نیز به جایگاه سوم معاملات رسید.

سهام سرمایه‌گذاری سایپا (وساپا) با رشد ۱۳درصدی قیمت پس از بازگشایی، کام سهامداران خود را شیرین کرد.

بیشترین معاملات بورس و فرابورس به گروه «خودرو و ساخت قطعات» تعلق داشت به طوری که ۷۸۰میلیارد تومان فقط در این بخش جابجا شد، گروه «فلزات اساسی» با معاملات ۴۳۰میلیارد تومانی دوم شد و «فرآورده‌های نفتی» در جایگاه سوم قرار گرفت.

امروز دو درصد از کل سهام مواد اولیه داروپخش (دتماد) معامله شد، ۱۰نماد برتر سهم ۳۵درصدی از کل داد و ستدها داشتند، ارزش معاملات در پنج سهم به بیش از ۱۰۰میلیارد تومان رسید و نصف ارزش کل معاملات نیز به ۲۵نماد نخست اختصاص داشت.

برای مشاهده تصویر در اندازه اصلی، روی آن کلیک کنید

بیشترین ارزش معاملات 00.11.12

رتبه بندی ارزش معاملات 00.11.12.g

این مطلب برایم مفید است
۴ نفر این پست را پسندیده اند
ارسال نظر

دیگر رسانه‌ها