دیدگاه : ۰
اقتصاد آنلاین گزارش می‌دهد؛

صعود شتران به صدر معاملات برتر بورس امروز

امروز معامله‌گرها ۲۳۰میلیارد تومان سهام پالایش نفت تهران خرید و فروش کردند، بیشترین معاملات بورس و فرابورس به گروه فرآورده‌های نفتی تعلق داشت و ۴.۶درصد از کل سهام ریل گردش ایرانیان معامله شد.

برای آگاهی از آخرین اخبار بورس اوراق بهادار تهران اینجا کلیک کنید

اقتصاد آنلاین – سهیل بانی؛ در بورس امروز، در مجموع حدود سه هزار و ۲۹۰میلیارد تومان سهام خرید و فروش شد که پنج نماد «شتران»، «شبندر»، «خودرو»، «شپنا» و «فملی» به ترتیب در رتبه اول تا پنجم لیست بیشترین ارزش معاملات سهام قرار گرفتند.

در سومین روز هفته معادل ۲۳۰میلیارد تومان سهام پالایش نفت تهران دست به دست شد، پالایش نفت بندرعباس پس از معاملاتی به ارزش ۱۴۰میلیارد تومان دوم شد و سهام ایران‌ خودرو نیز به جایگاه سوم معاملات رسید.

بیشترین معاملات بورس و فرابورس به گروه «فرآورده‌های نفتی» تعلق داشت به طوری که ۵۲۰میلیارد تومان فقط در این بخش جابجا شد، گروه «خودرو و ساخت قطعات» با معاملات ۴۳۰میلیارد تومانی دوم شد و «محصولات شیمیایی» در جایگاه سوم قرار گرفت.

امروز ۴.۶درصد از کل سهام ریل گردش ایرانیان (حگردش) معامله شد، ۱۰نماد برتر سهم ۲۹.۱درصدی از کل داد و ستدها داشتند، ارزش معاملات در چهار سهم به بیش از ۱۰۰میلیارد تومان رسید و نصف ارزش کل معاملات نیز به ۳۷نماد نخست اختصاص داشت.

برای مشاهده تصویر در اندازه اصلی، روی آن کلیک کنید

بیشترین ارزش معاملات 00.11.11

رتبه بندی ارزش معاملات 00.11.11.g

این مطلب برایم مفید است
۶ نفر این پست را پسندیده اند
ارسال نظر

دیگر رسانه‌ها