دیدگاه : ۰
اقتصاد آنلاین گزارش می‌دهد؛

اقبال ۱۰۰میلیاردی سهامداران حقیقی به شیمیایی‌ ها در بورس

افراد حقیقی امروز ۸۰میلیارد تومان از بازار سهام خارج کردند که بیشترین خروج پول حقیقی از بورس یا فرابورس مربوط به گروه فلزات اساسی و همچنین سهام هلدینگ صنایع معدنی خاورمیانه بود.

برای آگاهی از آخرین اخبار بورس اوراق بهادار تهران اینجا کلیک کنید

اقتصاد آنلاین – سهیل بانی؛ در بورس امروز حقوقی‌ها حدود ۸۰میلیارد تومان وارد بازار سهام کردند. ارزش کل معاملات خرد دو هزار و ۸۳۰میلیارد تومان بود، اشخاص حقوقی ۲۴درصد یعنی ۶۷۰میلیارد تومان سهام خریدند و مازاد خریدشان سه درصد از کل معاملات شد.

 

بیشترین تزریق پول حقوقی به بورس و فرابورس در سه گروه «فلزات اساسی»، «بانک‌ها و مؤسسات اعتباری» و «سرمایه‌گذاری‌ها» رقم خورد در حالی که برآیند معاملات گروه‌های «محصولات شیمیایی» و «فرآورده‌های نفتی» به نفع حقیقی‌ها تمام شد.

 

سه نماد «میدکو»، «سمگا» و «فملی» لقب بیشترین افزایش سهام حقوقی را به خود اختصاص دادند، توجه حقیقی‌ها نیز بیشتر به «نوری»، «بوعلی» و «شتران» معطوف بود.

مالکیت حقوقی در ترکیب سهامداری شرکت هلدینگ صنایع معدنی خاورمیانه معادل ۲۸میلیارد تومان افزایش یافت و از سوی دیگر سهامداران حقیقی پتروشیمی نوری با برتری ۴۵میلیارد تومانی ابتکار عمل را در دست گرفتند.

امروز افزایش سهام حقیقی‌ها در ۳۱نماد و افزایش سهام حقوقی‌ها در ۷۷نماد به بیش از یک میلیارد تومان رسید که جمع تغییر مالکیت دسته اول ۲۳۰میلیارد تومان و تغییر مالکیت دسته دوم ۲۶۰میلیارد تومان بود.

برای مشاهده تصویر در اندازه اصلی، روی آن کلیک کنید

حقیقی حقوقی 00.11.06

تغییر مالکیت صنایع 0.11.06

این مطلب برایم مفید است
۳ نفر این پست را پسندیده اند
ارسال نظر

دیگر رسانه‌ها