اقتصاد آنلاین گزارش می‌دهد؛

بیشترین ارزش معاملات سهام(۲۷آذر) / تداوم پیشتازی خودرو با چاشنی رشد پنج درصدی

امروز معامله‌گرها ۱۴۰میلیارد تومان سهام ایران‌ خودرو خرید و فروش کردند، بیشترین معاملات بورس و فرابورس به گروه خودرو و ساخت قطعات تعلق داشت و ۱.۸درصد از کل سهام معدنی دماوند معامله شد.

بیشترین ارزش معاملات سهام(۲۷آذر) / تداوم پیشتازی خودرو با چاشنی رشد پنج درصدی

برای آگاهی از آخرین اخبار بورس اوراق بهادار تهران اینجا کلیک کنید

اقتصاد آنلاین – سهیل بانی؛ روز جاری در مجموع حدود دو هزار و ۳۲۰میلیارد تومان سهام خرید و فروش شد که پنج نماد «خودرو»، «خساپا»، «شپدیس»، «وگردش» و «سمگا» به ترتیب در رتبه اول تا پنجم لیست بیشترین ارزش معاملات سهام قرار گرفتند.

در اولین روز هفته معادل ۱۴۰میلیارد تومان سهام ایران‌ خودرو دست به دست شد، سایپا پس از معاملاتی به ارزش ۷۰میلیارد تومان دوم شد و سهام پتروشیمی پردیس نیز به جایگاه سوم معاملات رسید.

سهام تولید خاک نسوز استقلال آباده (کباده) با رشد ۱۷.۹درصدی قیمت پس از بازگشایی، کام سهامداران خود را شیرین کرد.

بیشترین معاملات بورس و فرابورس به گروه «خودرو و ساخت قطعات» تعلق داشت به طوری که ۳۹۰میلیارد تومان فقط در این بخش جابجا شد، گروه «محصولات شیمیایی» با معاملات ۳۱۰میلیارد تومانی دوم شد و «فلزات اساسی» در جایگاه سوم قرار گرفت.

امروز ۱.۸درصد از کل سهام معدنی دماوند (کدما) معامله شد، ۱۰نماد برتر سهم ۲۴.۸درصدی از کل داد و ستدها داشتند، ارزش معاملات در یک سهم به بیش از ۱۰۰میلیارد تومان رسید و نصف ارزش کل معاملات نیز به ۳۹نماد نخست اختصاص داشت.

برای مشاهده تصویر در اندازه اصلی، روی آن کلیک کنید

رتبه بندی ارزش معاملات 00.09.27.gif

بیشترین ارزش معاملات 00.09.27

ارسال نظر

آخرین خبر ها