اقتصادآنلاین گزارش می‌دهد؛

گزارش روزانه صندوق های ETF‌ (۲۸اردیبهشت۱۴۰۰) / بازگشت پالایش به صدر صندوق های معامله پذیر

در بورس امروز ۱۳۵میلیارد تومان دارا یکم و۲۲۰میلیارد تومان پالایشی یکم خرید و فروش شد، معاملات صندوق‌های قابل معامله به هزار و ۱۶۰میلیارد تومان رسید و مازاد سرمایه‌گذاری اشخاص حقیقی در این صندوق‌ها ۶۶میلیارد تومان بود.

اقتصادآنلاین - هانا پاکمند؛ بیشترین ارزش معاملات صندوق‌های سرمایه‌گذاری قابل معامله در روز جاری به صندوق پالایشی یکم (پالایش) با ارزش ۲۱۹میلیارد تومان تعلق داشت و بعد از آن صندوق با درآمد ثابت کیان بود که دومین صندوق پرمعامله لقب گرفت. صندوق با درآمد ثابت کمند نیز در جایگاه سوم معاملات صندوق‌های ETF قرار گرفت.

حقیقی‌ها معادل ۲۰میلیارد تومان واحدهای صندوق امین یکم فردا را از حقوقی‌ها خریدند (۲۱درصد از معاملات صندوق) و اشخاص حقوقی نیز بخشی از مالکیت صندوق آرمان آتی کوثر نماد (آکورد) را به ارزش سه میلیارد تومان به نفع خود تصاحب کردند (۲۰درصد معاملات).

دارندگان صندوق آرمان آتیه درخشان مس (آتیمس) رشد ۲.۴درصدی دارایی خود را به چشم دیدند و از طرف دیگر مالکان صندوق نهال با زیان ۱.۷درصدی در یک روز مواجه شدند. هیجانات امروز همچنین باعث شد که بیشترین نوسان قیمت (۵.۸درصد) در رابطه با صندوق سهام زرین کوروش در تابلو معاملات نقش ببندد.

دو صندوق واسطه‌گری مالی و پالایشی یکم روی هم ۳۵۵میلیارد تومان معامله شدند یعنی ۳۱درصد از خرید و فروش‌های صندوق‌های قابل معامله به این دو صندوق دولتی اختصاص داشت.

از سویی دیگر جمع معاملات صندوق‌های طلایی به حدود ۹۶۳میلیارد تومان رسید. همچنین بیشترین رشد قیمت (۲.۲درصد) این گروه به صندوق پشتوانه طلای مفید (عیار) اختصاص یافت.

کل ارزش معاملات صندوق‌های معامله‌پذیر در نهایت به رقم هزار و ۱۶۰میلیارد تومان رسید و ورود پول حقیقی ۶۶میلیارد تومان شد، این در حالی است که گردش امروز بازار سهام در حدود دو هزار و ۶۰۰میلیارد تومان و مقدار خروج پول حقیقی ۵۰۰میلیارد تومان بود.

برای مشاهده تصویر در اندازه اصلی روی آن کلیک کنیدصندوق‌های معامله‌پذیر 1400.02.28

نوسان صندوق‌ها 1400.02.28

بیشتر بخوانید
ارسال نظر