اقتصادآنلاین گزارش می‌دهد؛

بیشترین ارزش معاملات سهام (۲۷اردیبهشت) / خودرویی ها همچنان پیشتاز رقابت ارزش معاملات

امروز معامله‌گرها ۱۵۰میلیارد تومان سهام سایپا خرید و فروش کردند، بیشترین معاملات بورس و فرابورس به گروه خودرو و ساخت قطعات تعلق داشت و ۲.۶درصد از کل سهام تامین‌ ماسه‌ ریخته‌گری معامله شد.

برای آگاهی از آخرین اخبار بورس اوراق بهادار تهران اینجا کلیک کنید

اقتصاد آنلاینسهیل بانی؛ روز جاری در مجموع حدود دو هزار و ۳۰۰میلیارد تومان سهام خرید و فروش شد که پنج نماد «خساپا»، «خودرو»، «وپاسار»، «فملی» و «شپنا» به ترتیب در رتبه اول تا پنجم لیست بیشترین ارزش معاملات سهام قرار گرفتند.

در سومین روز هفته معادل ۱۵۰میلیارد تومان سهام سایپا دست به دست شد، ایران خودرو  پس از معاملاتی به ارزش ۱۴۰میلیارد تومان دوم شد و سهام بانک پاسارگاد نیز به جایگاه سوم معاملات رسید.

سهام سیمان دورود (سدور) پس از بازگشایی ۴۱درصد افت قیمت را رقم زد و سهام سرمایه‌گذاری کارکنان صنعت برق زنجان و قزوین (وبرق) با افت ۴۴درصدی قیمت کام سهامداران خود را تلخ کرد.

بیشترین معاملات بورس و فرابورس به گروه «خودرو و ساخت قطعات» تعلق داشت به طوری که ۴۵۰میلیارد تومان فقط در این بخش جابجا شد، گروه «فلزات اساسی» با معاملات ۳۲۰میلیارد تومانی دوم شد و «بانک‌ها و مؤسسات اعتباری» در جایگاه سوم قرار گرفت.

امروز ۲.۶درصد از کل سهام تامین‌ ماسه‌ ریخته‌گری (کماسه) معامله شد، ۱۰نماد برتر سهم ۳۵.۲درصدی از کل داد و ستدها داشتند، ارزش معاملات در دو سهم به بیش از ۱۰۰میلیارد تومان رسید و نصف ارزش کل معاملات نیز به ۲۱نماد نخست اختصاص داشت.

برای مشاهده تصویر در اندازه اصلی، روی آن کلیک کنید

بیشترین ارزش معاملات 00.02.27

رتبه بندی ارزش معاملات 00.02.27.gif

بیشتر بخوانید
ارسال نظر