توییت مهدی رباطی در خصوص وضعیت فعلی بورس تهران

کارشناس بازار سرمایه نوشت: اثر تصمیم سران قوا ۳۵ واحد ریزش در هفته گذشته بو‌د.

به گزارش اقتصادآنلاین، مهدی رباطی، کارشناس بازار سرمایه درخصوص وضعیت فعلی بورس تهران در توییتی نوشت: بورس⁩ تهران در قیمت‌هایی بسیار نازل و دارای جذابیت برای سرمایه‌گذاری بلندمدت است. عواملی نظیر قیمت مناسب کامودیتی ، افزایش ضریب نفوذ اجتماعی ، نقدینگی موجود و ریزش شدید چند ماه گذشته بازار را در نقاط کم ریسکی قرار داده. 

 اما آنچه سبب می‌شود با این ارزندگی‌ کماکان شاهد این وضعیت در بورس باشیم قوانین ضد نقدشوندگی و غیرکارشناسی و سیاسی شدن فضای بورس و ندانم کاری‌های انبوه است. همانطور که اشاره کردم اثر تصمیم سران قوا هم ۳۵ واحد ریزش در هفته گذشته بو‌د.

 بورس⁩ بازاری مورد کم لطفی و سهامداران مظلوم اسیر این فضای غیرکارشناسی هستند. مارکت ما برای رونق نه نیاز به صدقه ۲۰۰ میلیونی دارد و نه منت حمایت. با منطق اقتصادی و قوانین استاندارد بازار به شرایط رونق بازخواهد گشت.

بجای ⁧منت⁩ گذاشتن بر سر سهامدار با الزام حقوقی‌ها مبنی بر بازگرداندن بخشی از فروشهای بهار و تابستان۹۹ به بازار و همچنین استاندارد کردن دامنه نوسان و برخی تصمیمات ساده دیگر مانند توسعه آپشن‌ها و الزام شرکتها به چا‌پ آن‌ها بدون خلق پول براحتی پایداری به بازار باز خواهد گشت.

 راه‌حل‌های بهبود بازار روشن است و‌ قدرت سران قوا هم نمی‌خواهد. اما در صباح انتخابات ۱۴۰۰ این مانورها بیشتر از آنکه اجرایی باشد سر به سر سهامداران گذاشتن و‌ شوخی با آنهاست، و الا همه می‌دانند ۲۰۰ میلیون اگر قرار است به بورس کمک شود نشود بهتر است.

 اگر قرار است بر سر بورس منت گذاشته شود آن عدد ۲ میلیارد دلار است نه ۲۰۰ میلیون و با روشهای درست که اشاره شد نیازی به این ارقام هم نیست.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر

  • مورینیو
    ۱ ۰

    نیازی نیست ار حقوقی هایی دفاع کنید که سرمایه خود رو در عرض چند ماهی چن برابر کردن و از سهام داری خارج کردن , نترسید خرید و فروش برای حقوقی ها هم نباید اینقد بی درو پیگر باشه , دم از حرفه ای بودن میزنن اما اخلاق حرفه ای ندارن. اگر اشتباه نکنم شما مدیر عامل کارگزاری بورس بیمه ایران هستید. نترسید با شما مگه میخان برخورد کنن !!!!!! با این صحبتا هم بازار و روان فعالین رو به بازی نگیرید

  • حسین
    ۰ ۰

    دویست میلیون و خوب اومدی......