اقتصادآنلاین گزارش می‌دهد؛

بیشترین ارزش معاملات سهام (۲۹فروردین) / سقوط ارزش معاملات به ۸۶۰میلیارد

امروز معامله‌گرها ۵۳میلیارد تومان سهام بانک پاسارگاد خرید و فروش کردند، بیشترین معاملات بورس و فرابورس به گروه بانک‌ها و موسسات اعتباری تعلق داشت و ۱.۶درصد از کل سهام سیمان‌ داراب‌ معامله شد.

برای آگاهی از آخرین اخبار بورس اوراق بهادار تهران اینجا کلیک کنید

اقتصاد آنلاینسهیل بانی؛ روز جاری در مجموع حدود ۸۶۰میلیارد تومان سهام خرید و فروش شد که پنج نماد «وپاسار»، «شستا»، «ساراب»، «وبملت» و «فملی» به ترتیب در رتبه اول تا پنجم لیست بیشترین ارزش معاملات سهام قرار گرفتند.

در دومین روز هفته معادل ۵۳میلیارد تومان سهام بانک پاسارگاد دست به دست شد، سرمایه‌گذاری تامین اجتماعی پس از معاملاتی به ارزش ۴۴میلیارد تومان دوم شد و سهام سیمان‌ داراب‌ نیز به جایگاه سوم معاملات رسید.

سهام بانک پارسیان (وپارس) پس از بازگشایی با افت ۵.۲درصدی قیمت کام سهامداران خود را تلخ کرد.

بیشترین معاملات بورس و فرابورس به گروه «بانک‌ها و موسسات اعتباری» تعلق داشت به طوری که ۱۵۶ میلیارد تومان فقط در این بخش جابجا شد، گروه «محصولات شیمیایی» با معاملات ۱۲۰میلیارد تومانی دوم شد و «فلزات اساسی» در جایگاه سوم قرار گرفت.

امروز ۱.۶درصد از کل سهام ساراب معامله شد، ۱۰نماد برتر سهم ۳۷.۴درصدی از کل داد و ستدها داشتند، ارزش معاملات در هیچ نمادی به بیش از ۱۰۰میلیارد تومان نرسید و نصف ارزش کل معاملات نیز به ۱۷نماد نخست اختصاص داشت.

برای مشاهده تصویر در اندازه اصلی، روی آن کلیک کنید

بیشترین ارزش معاملات 00.01.29

رتبه بندی ارزش معاملات 00.01.29

بیشتر بخوانید
ارسال نظر

 • سهامدار پالایش
  ۰ ۰

  فعلا داریم با این فردا فردا کردن در بورس نابود میشویم.دوشنبه صبح بیایید جلو مجلس تا از نمایندگان بپرسیم چرا نظارتی بر سازمان بورس نمیکنند که پالایش را 30 درصد گران تر از ارزش ذاتی به مردم بندازن و بعد از 8 ماه هنوز 30 درصد تو ضرر هستیم.

 • سهامدار زیان دیده
  ۰ ۰

  بعضی ها در این 8 ماهه تا بورس منفی میشود سراغ سازمان بورس و دولت می روند؟وقتی خود سازمان بورس و دولت با عرضه سهام دولت برای تامین کسری بودجه در بوجود آوردن ریزش بورس مقصر هستن چرا باز اعتراض پیش آنها می برید؟اعتراض را باید پیش عدالتخانه دستگاه قضایی و نمایندگان مجلس که وضیفه نظارتی دارند برد.وظیفه مجلس نظارت بر سازمان بورس و وزارت اقتصاد که عرضه کننده سهام دولت است بوده.وظیفه دستگاه قضایی مبارزه با دستکاری در بورس و منفی کردن عمدی بورس توسط حقوقی های دولت با عرضه سهام های دولتی است.وظیفه مجلس و دستگاه قضایی دفاع از حقوق سهامداران بورس بوده که متاسفانه 8 ماهه مجلس و دستگاه قضایی از سهامداران خرد حمایت نمیکند و هیچ نظارتی بر تخلفات بورسی نیست و همه فقط وعده می دهند و حرف میزنند.لطفا با چشمان باز به وضع بورس نگاه کنید و حق را از جای درست پیگیری کنید.

 • مردم
  ۰ ۰

  تجمع بزرگ سهامداران زیان دیده بورس و سهام عدالتی هایی که ارزش سهام عدالتشان نصف شده و سهامداران پالایش که ارزش سهامشان 30 درصد زیر قیمت عرضه دولت شده.
  دوشنبه صبح بیایید جلوی مجلس تا درخواست اعتراضمان را از نمایندگان مجلس پیگیری کنیم.از دولت دیگر امیدی نداریم.تنها امید ملت سهامدار از مجلس و دستگاه قضایی است تا بداد سرمایه مردم برسد.سرمایه مردم نابود شد در بورس.مجلس انقلابی و دستگاه قضایی عدالت خواه بداد مردم برسید.

 • ناشناس
  ۰ ۰

  انتقام خواستن از خدا برای سران