اقتصادآنلاین گزارش می‌دهد؛

گزارش روزانه صندوق‌هایETF‌ (۲۸فروردین) / افت چهار درصدی دارا یکم و پالایش با معاملاتی ۶۶میلیاردی

در بورس امروز ۶۶میلیارد تومان دارا یکم و پالایشی یکم خرید و فروش شد، معاملات صندوق‌های قابل معامله به ۷۴۰میلیارد تومان رسید و مازاد سرمایه‌گذاری اشخاص حقیقی در این صندوق‌ها ۹۲میلیارد تومان بود.

برای آگاهی از آخرین اخبار بورس اوراق بهادار تهران اینجا کلیک کنید

اقتصاد آنلاینسهیل بانی؛ بیشترین ارزش معاملات صندوق‌های سرمایه‌گذاری قابل معامله در روز جاری به صندوق امین یکم فردا با ارزش ۱۷۰میلیارد تومان تعلق داشت و بعد از آن صندوق اعتماد آفرین پارسیان بود که دومین صندوق پرمعامله لقب گرفت. صندوق با درآمد ثابت کمند نیز در جایگاه سوم معاملات صندوق‌های ETF قرار گرفت.

حقیقی‌ها معادل ۲۶میلیارد تومان واحدهای صندوق کمند را از حقوقی‌ها خریدند (۲۹درصد از معاملات صندوق) و اشخاص حقوقی نیز بخشی از مالکیت صندوق پاداش سهامداری توسعه یکم (سپاس) را به ارزش دو میلیارد تومان به نفع خود تصاحب کردند (۵۶درصد معاملات).

دارندگان صندوق سرمایه گذاری در سهام خاتم ایساتیس پویا رشد ۰.۳درصدی دارایی خود را به چشم دیدند و از طرف دیگر مالکان صندوق پالایشی یکم (پالایش) با زیان ۳.۸درصدی در یک روز مواجه شدند. هیجانات امروز همچنین باعث شد که بیشترین نوسان قیمت (۴.۶درصد) در رابطه با صندوق صندوق کالایی طلای سرخ نوویرا (نهال) در تابلو معاملات نقش ببندد.

دو صندوق واسطه‌گری مالی و پالایشی یکم روی هم ۱۳۰میلیارد تومان معامله شدند یعنی ۱۸درصد از خرید و فروش‌های صندوق‌های قابل معامله به این دو صندوق دولتی اختصاص داشت.

از سویی دیگر جمع معاملات صندوق‌های طلایی به حدود ۸۲۰میلیون تومان رسید. همچنین بیشترین رشد قیمت (۰.۵درصد) این گروه به صندوق پشتوانه سکه طلای کیان (گوهر) اختصاص یافت.

کل ارزش معاملات صندوق‌های معامله‌پذیر در نهایت به رقم ۷۴۰میلیارد تومان رسید و ورود پول حقیقی ۹۲میلیارد تومان شد، این در حالی است که گردش امروز بازار سهام در حدود هزار و ۱۲۰میلیارد تومان و مقدار خروج پول حقیقی ۴۹۰میلیارد تومان بود.

برای مشاهده تصویر در اندازه اصلی، روی آن کلیک کنید

تحرکات صندوق‌ها 00.01.28

نوسانات صندوق‌ها 00.0128

بیشتر بخوانید
ارسال نظر