ابراهیمی سروعلیا اعلام کرد؛

ارزش سهام شرکت‌های سرمایه‌گذاری استانی سهام عدالت، ۴۰۰هزار میلیارد تومان است

معاون نظارت بر نهادهای مالی سازمان بورس و اوراق بهادار، ارزش سهام شرکت‌های سرمایه‌‌گذاری استانی سهام عدالت را ۴۰۰هزار میلیارد تومان ارزیابی کرد.

به گزارش اقتصادآنلاین؛ محمدحسن ابراهیمی سروعلیا، معاون نظارت بر نهادهای مالی سازمان بورس و اوراق بهادار صبح امروز در برنامه شبکه خبر گفت: به زودی انتخابات اعضای هیات مدیره شرکت‌های سرمایه‌گذاری استانی سهام عدالت برگزار می‌شود و این اعضا برای سهام ۳۰ میلیون نفر به ارزش حدود ۴۰۰هزار میلیارد تومان تصمیم‌گیری خواهند کرد.

معاون نظارت بر نهادهای مالی سازمان بورس و اوراق بهادار اظهار داشت: هم اکنون ۳۱ شرکت سرمایه‌‌گذاری استانی داریم که باید انتخابات اعضای هیات مدیره این شرکت‌‌ها برگزار شود.

عضو هیات مدیره سازمان بورس و اوراق بهادار با اشاره به روش‌های مختلف مدیریت سهام در دارندگان سهام عدالت افزود: سال گذشته که آزادسازی سهام عدالت انجام شد، افراد تصمیم گرفتند به دو روش سهام خود را مدیریت کنند؛ حدود ۲۰ میلیون نفر روش مستقیم و ۳۰ میلیون نفر روش غیرمستقیم را انتخاب کردند.

ابراهیمی سروعلیا افزود: سهام افرادی که مدیریت سهم را خود به طور مستقیم در اختیار دارند، تا امروز حدود ۶۰درصد آزادسازی شده و امکان فروش آن وجود دارد.

عضو هیات مدیره سازمان بورس و اوراق بهادار ادامه داد: آن عده هم که روش غیرمستقیم را انتخاب کردند، در واقع اداره سهام را به شرکت‌های سرمایه‌گذاری استانی سهام عدالت واگذار کردند و ارزش فعلی سهام آنها  چیزی حدود ۴۰۰هزار میلیارد تومان است.

وی توضیح داد: به عبارت دیگر، مجموع ارزش سهام شرکت‌های سرمایه‌گذاری استانی سهام عدالت، ۴۰۰هزار میلیارد تومان است که در حال حاضر، موضوع انتخابات هیات مدیره این شرکت‌ها مطرح است.

سروعلیا اظهار داشت: البته این رقم فقط مربوط به ۳۶ شرکتی است که بورسی شده‌اند و ارزش غیر بورسی‌ها چون هنوز تقویم نشده‌اند، به طور دقیق  مشخص نیست.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر