اقتصادآنلاین گزارش می‌دهد؛

تحرکات روزانه صندوق‌های قابل معامله (۲۱فروردین)/ افت دارا یکم و پالایش با معاملاتی کم ‌رونق

در بورس امروز ۶۵میلیارد تومان دارا یکم و ۵۰میلیارد تومان پالایشی یکم خرید و فروش شد، معاملات صندوق‌های قابل معامله به هزار و ۶۶میلیارد تومان رسید و مازاد سرمایه‌گذاری اشخاص حقیقی در این صندوق‌ها ۱۷۳میلیارد تومان بود.

برای آگاهی از آخرین اخبار بورس اوراق بهادار تهران اینجا کلیک کنید

اقتصاد آنلاینسهیل بانی؛ بیشترین ارزش معاملات صندوق‌های سرمایه‌گذاری قابل معامله در روز جاری به صندوق اعتماد آفرین پارسیان  با ارزش ۶۱میلیارد تومان تعلق داشت و بعد از آن صندوق با درآمد ثابت کمند  بود که دومین صندوق پرمعامله لقب گرفت. صندوق امین یکم فردا نیز در جایگاه سوم معاملات صندوق‌های ETF قرار گرفت.

حقیقی‌ها معادل ۶۴میلیارد تومان واحدهای صندوق کمند را از حقوقی‌ها خریدند (۳۲درصد از معاملات صندوق) و اشخاص حقوقی نیز بخشی از مالکیت صندوق هستی‌بخش آگاه (آگاس) را به ارزش پنج میلیارد تومان به نفع خود تصاحب کردند (۱۶درصد معاملات).

دارندگان صندوق سرمایه گذاری فراز داریک رشد ۱.۸درصدی دارایی خود را به چشم دیدند و از طرف دیگر مالکان صندوق آوای معیار (آوا) با زیان ۳.۷درصدی در یک روز مواجه شدند. هیجانات امروز همچنین باعث شد که بیشترین نوسان قیمت (۸.۷درصد) در رابطه با صندوق صندوق کالایی طلای سرخ نوویرا (نهال) در تابلو معاملات نقش ببندد.

دو صندوق واسطه‌گری مالی و پالایشی یکم روی هم ۱۲۰میلیارد تومان معامله شدند یعنی ۱۱درصد از خرید و فروش‌های صندوق‌های قابل معامله به این دو صندوق دولتی اختصاص داشت.

از میان صندوق‌های کالایی مبتنی بر سکه طلا، اکثر توجهات به صندوق پشتوانه سکه طلای زرافشان با نماد زر معطوف بود و بیشترین کاهش قیمت (سه درصد) به نام صندوق پشتوانه طلای لوتوس (طلا) ثبت شد.

کل ارزش معاملات صندوق‌های معامله‌پذیر در نهایت به رقم هزار و ۶۶میلیارد تومان رسید و ورود پول حقیقی ۱۷۳میلیارد تومان شد، این در حالی است که گردش امروز بازار سهام در حدود هزار و ۲۳۰میلیارد تومان و مقدار خروج پول حقیقی ۴۹۰میلیارد تومان بود.

برای مشاهده تصویر در اندازه اصلی، روی آن کلیک کنید

صندوق‌های معامله‌پذیر 1400.01.21تحرکات صندوق‌ها 1400.01.21

بیشتر بخوانید
ارسال نظر

  • ویلان
    ۰ ۰

    اینکه گفته میشود وزیر اقتصاد درموردنخریدن سهام بحقوقی هاگفته یک موضوع است وحرف نزدن وندادن راهکار برای سوختن سرمایه مردم حرف دیگری لااقل با حکم حکومتی در بورس را برای دوهفته ببندید تاشاید راکاری پیدا کنید