اقتصادآنلاین گزارش می‌دهد؛

بیشترین تغییر مالکیت حقیقی و حقوقی در بورس (۲۱فروردین)/ ورود پول بیش از یک میلیارد تومانی تنها به دو نماد بورسی!

افراد حقیقی در بورس امروز ۴۹۰میلیارد تومان از بازار سهام خارج کردند که بیشترین خروج پول حقیقی از بورس یا فرابورس مربوط به گروه محصولات شیمیایی و همچنین سهام اپال بود.

اقتصاد آنلاین - سیده زینب رزم گیر؛ حقوقی‌ها امروز حدود ۴۹۰میلیارد تومان وارد بازار سهام کردند. ارزش کل معاملات خرد هزار و ۲۳۰میلیارد تومان بود، اشخاص حقوقی ۵۶درصد یعنی ۶۹۰میلیارد تومان سهام خریدند و مازاد خریدشان ۴۰درصد از کل معاملات شد.

بیشترین تزریق پول حقوقی به بورس و فرابورس در سه گروه «محصولات شیمیایی»، «فلزات اساسی» و «بانک‌ها و موسسات اعتباری» رقم خورد در حالی که هیچ گروهی شاهد ورود پول حقیقی نبود.

سه نماد «اپال»، «وملل» و «شستا» لقب بیشترین افزایش سهام حقوقی را به خود اختصاص دادند، توجه حقیقی‌ها نیز بیشتر به «کخاکح»، «پترولح» و «نمرینو» معطوف بود.

مالکیت حقوقی در ترکیب سهامداری سرمایه‌گذاری تامین اجتماعی حدود ۲۵میلیارد تومان افزایش یافت و از سوی دیگر سهامداران حقیقی حق تقدم صنایع خاک چینی ایران با برتری حدود یک میلیارد تومانی ابتکار عمل را در دست گرفتند.

امروز افزایش سهام حقیقی‌ها در دو نماد و افزایش سهام حقوقی‌ها در ۹۶نماد به بیش از یک میلیارد تومان رسید که جمع تغییر مالکیت دسته اول صفر میلیارد تومان و تغییر مالکیت دسته دوم ۴۷۰میلیارد تومان بود.

برای مشاهده تصاویر در ابعاد اصلی روی آنها کلیک کنید

IMG_20210410_124739_889

IMG_20210410_124744_653

بیشتر بخوانید
ارسال نظر

  • ناشناس
    ۰ ۰

    انتقام