اقتصادآنلاین گزارش می‌دهد؛

بیشترین تغییر مالکیت حقیقی و حقوقی در بورس (۱۷فروردین)/ بانکی‌ها همچنان صدرنشین خروج پول حقیقی

افراد حقیقی در بورس امروز ۲۷۰میلیارد تومان از بازار سهام خارج کردند که بیشترین خروج پول حقیقی از بورس یا فرابورس مربوط به گروه بانک‌ها و موسسات اعتباری و همچنین سهام شپنا بود.

اقتصاد آنلاین - سیده زینب رزم گیر؛ حقوقی‌ها امروز حدود ۲۷۰میلیارد تومان وارد بازار سهام کردند. ارزش کل معاملات خرد دو هزار و ۵۰۰میلیارد تومان بود، اشخاص حقوقی ۲۳درصد یعنی و ۵۷۰میلیارد تومان سهام خریدند و مازاد خریدشان ۱۱درصد از کل معاملات شد.

بیشترین تزریق پول حقوقی به بورس و فرابورس در سه گروه «بانک‌ها و موسسات اعتباری»، «مواد و محصولات دارویی» و «فرآورده‌های نفتی» رقم خورد در حالی که برآیند معاملات گروه‌‌های «بیمه و صندوق بازنشستگی» و «واسطه‌گری‌های مالی و پولی» به نفع حقیقی‌ها تمام شد.

سه نماد «شپنا»، «وتجارت» و «برکت» لقب بیشترین افزایش سهام حقوقی را به خود اختصاص دادند، توجه حقیقی‌ها نیز بیشتر به «پارسیان»، «شتران» و «فایرا» معطوف بود.

مالکیت حقوقی در ترکیب سهامداری پالایش نفت اصفهان حدود ۲۵میلیارد تومان افزایش یافت و از سوی دیگر سهامداران حقیقی بیمه پارسیان با برتری حدود ۱۵میلیارد تومانی ابتکار عمل را در دست گرفتند.

امروز افزایش سهام حقیقی‌ها در ۱۹نماد و افزایش سهام حقوقی‌ها در ۸۱نماد به بیش از یک میلیارد تومان رسید که جمع تغییر مالکیت دسته اول ۸۰میلیارد تومان و تغییر مالکیت دسته دوم ۳۰۰میلیارد تومان بود.

برای مشاهده تصاویر در ابعاد اصلی روی آنها کلیک کنید

تغییر مالکیت حقیقی حقوقی17.01.1400

بیشترین تغییر مالکیت صنایع17.01.1400

بیشتر بخوانید
ارسال نظر