اقتصاد آنلاین گزارش می‌دهد؛

بیشترین ارزش معاملات سهام (۱۴فروردین)/ کاهش شدید ارزش معاملات در نخستین روز هفته

امروز معامله‌گرها ۳۴۵میلیارد تومان سهام گروه دارویی برکت خرید و فروش کردند، بیشترین معاملات بورس و فرابورس به گروه مواد و محصولات دارویی تعلق داشت و ۵.۵درصد از کل سهام بازرسی مهندسی و صنعتی ایران معامله شد.

برای آگاهی از آخرین اخبار بورس اوراق بهادار تهران اینجا کلیک کنید

اقتصادآنلاینسهیل بانی؛ روز جاری در مجموع حدود دو هزار و ۵۰۰میلیارد تومان سهام خرید و فروش شد که پنج نماد «برکت»، «گشان»، «حکشتی»، «شستا» و «فاراک» به ترتیب در رتبه اول تا پنجم لیست بیشترین ارزش معاملات سهام قرار گرفتند.

در اولین روز هفته معادل ۳۴۵میلیارد تومان سهام گروه دارویی برکت دست به دست شد، توسعه بین‌المللی پدیده شاندیز پس از معاملاتی به ارزش ۶۳میلیارد تومان دوم شد و سهام کشتیزانی جمهوری اسلامی ایران نیز به جایگاه سوم معاملات رسید.

سهام معدنی و صنعتی گل گهر (کگل) پس از بازگشایی با افت ۰.۴درصدی قیمت کام سهامداران خود را تلخ کرد.

بیشترین معاملات بورس و فرابورس به گروه «مواد و محصولات دارویی» تعلق داشت به طوری که ۴۱۰میلیارد تومان فقط در این بخش جابجا شد، گروه «محصولات شیمیایی» با معاملات ۳۱۰میلیارد تومانی دوم شد و «فلزات اساسی» در جایگاه سوم قرار گرفت.

امروز ۵.۵درصد از کل سهام بازرسی مهندسی و صنعتی ایران (خبازرس) معامله شد، ۱۰نماد برتر سهم ۳۲.۵درصدی از کل داد و ستدها داشتند، ارزش معاملات در یک سهم به بیش از ۱۰۰میلیارد تومان رسید و نصف ارزش کل معاملات نیز به ۲۸نماد نخست اختصاص داشت.

برای مشاهده تصویر در اندازه اصلی، روی آن کلیک کنید

بیشترین ارزش معاملات 00.01.14

رتبه بندی ارزش معاملات 00.01.14

بیشتر بخوانید
ارسال نظر