اقتصادآنلاین گزارش می‌دهد؛

اگر سهام اپال دارید، بخوانید/ عرضه اولیه‎ای که نیامده بازار گریبانش را گرفت

در معاملات بورس امروز سهام اپال بین نمادهای پرتراکنش نمایان شد و بیشترین خروج پول حقیقی در این نماد اتفاق افتاد.

اقتصادآنلاین-سیده زینب رزم گیر؛ در پایان معاملات بورس امروز سهام شرکت فرآوری معدنی اپال کانی پارس با تغییر قیمت محسوسی مواجه نشد و بین نمادهای پرتراکنش قرار گرفت.

سهام شرکت فرآوری معدنی اپال کانی پارس چهارشنبه ۶اسفند عرضه اولیه شد. این نماد تا یک هفته بعد از عرضه اولیه نیز رشد کرد اما روز چهارشنبه ۱۳اسفند، صف خرید آن عرضه شد و اولین روز از هفته جاری را با افت قیمت آغاز کرد. پس از دو روز سرخ‌پوشی، روز گذشته دوباره با رشد مواجه شد. اگرچه «اپال» امروز متعادل معامله شد اما روند معاملاتش قیمت سهم را به ارقام پایین هدایت می‌کرد. این سهم در ابتدا بازار حدود قیمت ۱۶۲۰تومان معامله شد اما رفته رفته قیمت آن کاسته شد و به ۱۵۸۰تومان رسید. گفتنی است بیشترین خروج پول حقیقی در این نماد اتفاق افتاد.

سهام شرکت فرآوری معدنی اپال کانی پارس در آخرین معاملات خود، عدد ۱۵,۹۵۰ریال را ثبت کرد که نسبت به روز گذشته ۰.۳درصد کاهش یافته است. همچنین با جابجایی ۱۰۸میلیون برگه سهم، روز بعدی معاملاتی خود را با ۱۶,۰۰۰ریال آغاز خواهد کرد.

ارزش معاملات امروز «اپال» به رقم ۱۷۳میلیارد تومان رسید. همچنین ۳۲درصد خریداران سهام اپال حقیقی‌ها و ۶۸درصد آن‌ها حقوقی‌ها بودند. از طرف دیگر، ۱۰۶میلیون برگه سهم (۹۹درصد) را اشخاص حقیقی و تعداد یک میلیون سهم (۱درصد) را کدهای حقوقی به فروش رساندند.

برای مشاهده تصویر در اندازه اصلی روی آن کلیک کنید

اپال19اسفند

بیشتر بخوانید
ارسال نظر