اقتصادآنلاین گزارش می‌دهد؛

کدال‌نگر ۱۱ اسفند۱۳۹۹/ زیان ۱۰میلیاردی بانک پارسیان در ۹ماه ‌گذشته

این گزارش به مرور اطلاعیه‌های منتشرشده در سامانه کدال می‌پردازد و برخی از آن‌ها را بررسی و تفسیر می‌کند.

برای آگاهی از آخرین اخبار بورس اوراق بهادار تهران اینجا کلیک کنید

اقتصادآنلاین سهیل بانی؛ کدال‌نگر ۱۱ اسفند ۱۳۹۹ به بررسی برخی از اطلاعیه‌های منتشرشده در کدال پرداخته است.

افزایش سرمایه

«همراه»: هیات مدیره ارتباطات سیار ایران، افزایش سرمایه‌ای ۱۸۸درصدی، از مازاد تجدید ارزیابی دارایی ها را به مجمع این شرکت پیشنهاد داد.

«غاذر»: شرکت کشت و صنعت پیاذر از ثبت افزایش سرمایه ۱۱۲درصدی، از محل سود انباشته خبر داد.

«پکویر»: هیات مدیره شرکت کویر تایر، پیشنهاد افزایش سرمایه ۲۰۰درصدی این شرکت از محل مطالبات حال شده سهامداران و آورده نقدی را به مجمع این شرکت ارائه داد.

«وخاور»: حسابرس و بازرس قانونی بانک خاورمیانه، افزایش سرمایه ۶۰درصدی این شرکت از محل سود انباشته را تایید کرد.

اطلاعیه‌ها

«ساذری»: شرکت آذریت، پیرو افزایش سرمایه ۳۷۰۰درصدی این شرکت در تاریخ ۱۳۹۹.۰۶.۲۶، اعلام کرد به هر حق تقدم استفاده نشده این شرکت. ۶,۴۵۳ریال تعلق یافته‌است.

«وصفها»: شرکت سرمایه گذاری استان اصفهان، از استعفاء و عدم پذیرش سمت حسابرس مستقل و بازرس قانونی اصلی و علی البدل توسط موسسات حسابرسی منتخب مجمع شرکت خبر داد.

«حبندر»: طبق اعلام شرکت خدمات دریایی و کشتیرانی خط دریا بندر، این شرکت در تاریخ ۱۳۹۹.۱۰.۲۹، مناقصه‌ای برای اجاره  یک فروند یدک کش جهت حمل محمولات دریایی بین بوشهر ، خارک و بالعکس و سایر جزایر و بنادر خلیج فارس و دریای عمان برگزار کرده‌است. همچنین این شرکت اعلام کرد در مناقصه راهبری ، تعمیر و نگهداری شناورهای جستجو و نجات دریایی شرکت کرده است.

«شکبیر»: شرکت پتروشیمی امیر کبیر طی اطلاعیه‌ای اعلام کرد با تمهیدات به عمل آمده و بدون هیچ گونه خللی در تولید واحدهای پلیمری، واحد الفین این شرکت از تاریخ ۱۳۹۹.۱۲.۰۱ بدلیل تعمیرات اساسی کوره‌های گازی و مایع متوقف گردیده و پیش‌بینی می‌گردد در تاریخ ۱۳۹۹.۱۲.۲۰ بار دیگر به مدار تولید برگردد.

پرداخت سود

«شگل»: شرکت گلتاش، اعلام کرد به ازای هر سهم ۱,۲۵۰ریال، معادل ۶۰درصد سود هر سهم را بین سهامداران خود تقسیم خواهد کرد.

«لوتوس»: بنابر اعلام شرکت تامین سرمایه لوتوس پارسیان، سود سهامداران حقیقی این شرکت با کمتر از ۱۰۰میلیون سهم از تاریخ ۱۴۰۰.۰۱.۱۵ و بیش از ۱۰۰میلیون سهم، ظرف مهلت قانونی، از طریق شعب بانک پارسیان پرداخت خواهد شد.

«ساربیل»: شرکت سیمان آرتا اردبیل، در سال مالی منتهی به ۹۹.۰۹.۳۰، برای هر سهم ۲,۰۶۵ریال سود محقق کرده‌است که حدود ۶۸درصد آن، یعنی ۱,۴۱۲ریال به ازای هر سهم را بین سهامداران خود تقسیم خواهد کرد.

صورت‌های مالی

«وپارس»: بانک پارسیان، صورت‌های مالی میاندوره‌ای ۹ماهه منتهی به ۱۳۹۹.۰۹.۳۰را منتشر کرد. طبق این اطلاعیه، «وپارس» طی ۹ماه گذشته بیش از ۱۰ میلیارد و ۵۰۰میلیون تومان زیان خالص، شناسایی کرده ‍‌است. 

بیشتر بخوانید
ارسال نظر