مدیرکل امور اقتصادی و دارایی فارس خبر داد؛

ارائه تسهیلات بدون ضامن در قالب کارت اعتباری برای سهامداران

مدیرکل امور اقتصادی و دارایی فارس خبر از ارائه تسهیلات به دارندگان سهام عدالت در استان فارس داد.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از سنا، بابک دایی ظهر شنبه در جمع خبرنگاران با اشاره به ابلاغ آیین‌نامه اجرایی آزادسازی سهام عدالت توسط شورای عالی بورس و اوراق بهادار در مردادماه سال جاری، بیان کرد: یکی دیگر از خدماتی که وزارت امور اقتصادی و دارایی برای دارندگان سهام عدالت درنظر گرفته است، ارائه تسهیلات بدون ضامن در قالب کارت اعتباری برای سهامداران است.

وی اظهار داشت: تمامی سهامداران سهام عدالت به جای فروش سهام عدالت خود می‌توانند از مزایای کارت اعتباری بهره‌‌مند شوند و برای این کار می‌توانند درخواست خود را بدون مراجعه حضوری و صرفاً از طریق درگاه‌های بانک‌های ملی و تجارت ارسال کنند. 

دایی گفت:  برای دریافت کارت اعتباری و استفاده از این تسهیلات، نیاز به مراجعه حضوری به شعب بانک‌ها نیست و متقاضیان می‌توانند از طریق سامانه ایوا بانک ملی ایران  یا از طریق سامانه زمرد بانک تجارت اقدام کنند.

وی در ادامه افزود: پرداخت این تسهیلات سه ‌ساله بوده و نرخ سودی که درنظر گرفته شده نیز ۱۸ درصد است، اما اگر استفاده‌کنندگان کارت اعتباری حداکثر ظرف یک ماه، مبلغ تسهیلات دریافتی را باز پرداخت کند، هیچ‌گونه کارمزد یا سودی به آن تعلق نخواهد گرفت.

مدیرکل امور اقتصادی و دارایی ارزش کارت‌های اعتباری را معادل ۵۰ الی ۶۰ درصد ارزش روز دارایی آزاد شده سهام عدالت افراد برشمرد و تاکید کرد: سازمان بورس و اوراق بهادار سهام عدالت افراد متقاضی را به عنوان وثیقه نزد بانک عامل قرار می‌دهد. لذا پرداخت این تسهیلات نیاز به ضامن ندارد.

وی با بیان اینکه فعلاً دو بانک آماده ارائه این خدمات هستند و در روزهای آتی برای سایر بانک‌ها اطلاع‌رسانی خواهد شد، ادامه داد: متقاضیان می‌توانند با نصب نسخه‌ جدید سامانه"ایوا"، و مراجعه به گزینه "نشان بانک" در این سامانه و ورود به گزینه "هویت سنجی" و انجام مراحل مربوطه اقدام به ثبت درخواست جهت دریافت کارت اعتباری سهام عدالت کنند. وی یادآور شد کسانی هم که در این دو بانک حساب ندارند، می‌توانند با افتتاح حساب در این بانک‌ها از این تسهیلات بهره‌مند شوند.

دایی در پایان تاکید کرد برای دریافت این تسهیلات داشتن کد سجام ضروری است. لذا از دارندگان سهام عدالت درخواست نمود برای بهره‌مندی از این مزایا ابتدا در سامانه سجام به آدرس www.sejam.ir ثبت‌نام کرده و احراز هویت شوند و سپس برای ثبت نام در سامانه‌های بانک‌های ملی و تجارت اقدام کنند.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر

  • مهدی
    ۰ ۰

    این طرح بایستی برای تمام سهامداران بور س اجرایی شود نه فقط برای دارندگان سهام عدالت

  • ناشناس
    ۰ ۰

    نرخ امروز طلا