اقتصادآنلاین گزارش می‌دهد؛

بیشترین ارزش معاملات سهام در بازار امروز/ فملی صدر ارزش معاملات را تصاحب کرد

امروز معامله‌گرها ۴۸۰میلیارد تومان سهام ملی صنایع‌ مس‌ ایران خرید و فروش کردند، بیشترین معاملات بورس و فرابورس به گروه فلزات اساسی تعلق داشت و ۱۴.۴درصد از کل سهام سپیدار سیستم آسیا معامله شد.

برای آگاهی از آخرین اخبار بورس اوراق بهادار تهران اینجا کلیک کنید

اقتصاد آنلاینسهیل بانی؛ روز جاری در مجموع حدود پنج هزار و ۱۷۰میلیارد تومان سهام خرید و فروش شد که پنج نماد «فملی»، «وپارس»، «سپیدار»، «فولاد» و «شبندر» به ترتیب در رتبه اول تا پنجم لیست بیشترین ارزش معاملات سهام قرار گرفتند.

در اولین روز هفته معادل ۴۸۰میلیارد تومان سهام ملی صنایع‌ مس‌ ایران ‌دست به دست شد، بانک پارسیان پس از معاملاتی به ارزش ۲۴۵میلیارد تومان دوم شد و سهام سپیدار سیستم آسیا نیز به جایگاه سوم معاملات رسید.  

بیشترین معاملات بورس و فرابورس به گروه «فلزات اساسی» تعلق داشت به طوری که ۸۸۰میلیارد تومان فقط در این بخش جابجا شد، گروه «سیمان، آهک و گچ» با معاملات ۴۲۰میلیارد تومانی دوم شد و «محصولات شیمیایی» در جایگاه سوم قرار گرفت.

امروز ۱۴.۴درصد از کل سهام «سپیدار» معامله شد، ۱۰نماد برتر سهم ۲۹.۶درصدی از کل داد و ستدها داشتند، ارزش معاملات در ۶سهم به بیش از ۱۰۰میلیارد تومان رسید و نصف ارزش کل معاملات نیز به ۴۳نماد نخست اختصاص داشت.

برای مشاهده تصویر در اندازه اصلی، روی آن کلیک کنید

بیشترین ارزش معاملات 99.12.02

رتبه بندی ارزش معاملات 99.12.02

بیشتر بخوانید
ارسال نظر