عضو کمیسیون اقتصادی مجلس؛

طرح تحقیق و تفحص مجلس از بورس تصویب شد

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با انتشار مطلبی در توئیتر از تصویب طرح تحقیق و تفحص از بورس خبر داد.

به گزارش اقتصادآنلاین، سیدناصر موسوی لارگانی، عضو کمیسیون اقتصادی و عضو هیأت رییسه مجلس شورای اسلامی در صفحه شخصی خود در توییتر با اشاره به تصویب طرح ‎ تحقیق و تفحص از بورس در کمیسیون اقتصادی مجلس نوشت:

‌در پاسخ به سوالات:

 مطابق وعده، طرح ‎تحقیق و تفحص ۵۰ نماینده از بورس، در هفت محور در کمیسیون اقتصادی تصویب شد.

رشد حبابی شاخص، علت تشویق ‎روحانی به حضور مردم در بورس بدون آموزش، گران‌فروشی سهام، فروش سهام کاغذی، سرنوشت پول‌ها و رانت حاصله از محورهای مهم طرح است.

یک شرکت کاغذی با سرمایه ۲۰۰ میلیاردی سه ماهه در بورس پذیرش و در ایام حبابی حدود ۳۲۰۰ میلیارد تومان به مردم فروختند! (۱۶ برابر) شرکت‌های حقوقی و افراد حقیقی با رانت اطلاعاتی سهام را در کف قیمت خرید و تا مرداد، پیش از سقوط شدید شاخص، بازار را خالی کردند. چه کسی پاسخگوی این اتفاق است؟

d26b384e-166a-47d5-8311-51b2ed0188f2

ارسال نظر

 • شهروند
  ۰ ۱

  آفرین به نماینده شجاع. شیر مادرتان حلالتان باد.خواهش می کنیم دست این مفسدین که از مردم ایران نیستند را که هر روز بر گلوی مردم فشار وارد می کنند زودتر قطع کنید. حمایت ما مردم پشتیبان راهتان.

 • حسن زاده
  ۱ ۰

  خود مجلس هم در اوضاع بورس مقصر است ، قیمت گذاری های دستوری و عدم تصویب قوانین حمایت از بازار سرمایه و هزاران کار دیگر که اقتصاد را فساد و رانت نجات می دهد ، مباحث کارشناسی باشد خوب است و نه برخوردهای جناحی

 • سعید
  ۰ ۰

  در مرداد وشهریور و بعد از ان رییس مجلس و رییس کمیسیون اقتصادی مجلس مدام مردم را به بورس دعوت میکردند و گفتند ما حافظ سرمایه شما هستیم حالا چرا از خودشان کسی تحقیق و تفحص نمیکند
  مجلس با کارشکنی خواسته و یا ناخواسته جلوی رشد شاخص را میگیرد حالا خودش هم شاکی هست عجیبه