اقتصاد آنلاین گزارش می‌دهد؛

بیشترین ارزش معاملات سهام در بورس امروز/ افزایش ۳۰درصدی ارزش معاملات

در بورس امروز معامله‌گرها حدود ۱۱هزار و ۳۸۰میلیارد تومان سهام شپنا خرید و فروش کردند، بیشترین معاملات بورس و فرابورس به گروه خودرو و ساخت قطعات تعلق داشت و ۹درصد از کل سهام شرکت عمران و سازندگی قزوین معامله شد.

برای آگاهی از آخرین اخبار بورس اوراق بهادار تهران اینجا کلیک کنید

اقتصادآنلاین – سیده زینب رزم گیر؛ روز جاری در مجموع حدود ۱۱هزار و ۳۸۰میلیارد تومان سهام خرید و فروش شد که پنج نماد «شپنا»، «خساپا»، «شستا»، «خودرو» و «خگستر» به ترتیب در رتبه اول تا پنجم لیست بیشترین ارزش معاملات سهام قرار گرفتند.

در سومین روز هفته معادل ۴۷۰میلیارد تومان سهام پالایش نفت اصفهان دست به دست شد، سایپا پس از معاملاتی به ارزش ۴۱۵میلیارد تومان دوم شد و سهام سرمایه‌گذاری تامین اجتماعی نیز به جایگاه سوم معاملات رسید.

بیشترین معاملات بورس و فرابورس به گروه «خودرو و ساخت قطعات» تعلق داشت به طوری که هزار و ۵۴۰میلیارد تومان فقط در این بخش جابجا شد، گروه «فلزات اساسی» با معاملات هزار و ۵۰میلیارد تومانی دوم شد و «فرآورده‌های نفتی» در جایگاه سوم قرار گرفت.

امروز ۹درصد از کل سهام شرکت عمران و سازندگی قزوین (ثقزوی) معامله شد، ۱۰ نماد برتر سهم ۲۴درصدی از کل داد و ستدها داشتند، ارزش معاملات در ۱۷سهم به بیش از ۱۰۰ میلیارد تومان رسید و نصف ارزش کل معاملات نیز به ۴۴نماد نخست اختصاص داشت.

برای مشاهده تصویر در اندازه اصلی، روی آن کلیک کنید

بیشترین ارزش معاملات20.11.99

رتبه بندی ارزش معاملات 99.11.20

بیشتر بخوانید
ارسال نظر