مشاور اجرایی سهام عدالت کشور؛

دریافت سود سهام عدالت منوط به ثبت‌نام در سجام نیست

مشاور اجرایی سهام عدالت کشور گفت: واریز و دریافت سود سالانه سهام عدالت منوط به ثبت‌نام در سامانه سجام نیست.

به گزارش اقتصادآنلاین؛ محمدرضا پوررضایی، مشاور اجرایی سهام عدالت کشور در ارتباط تصویری با بخش خبر شبانگاهی صدا و سیمای مرکز قم اظهار کرد: تشکیل مجامع شرکت‌های سرمایه گذاری استانی مشروط به نام‌نویسی دو سوم از دارندگان سهام عدالت در سامانه سجام است.

وی با اشاره به مراحل پنج‌گانه شکل‌گیری مجامع شرکت‌های سرمایه‌گذاری استان‌ها افزود: گام اول ثبت شرکت به عنوان شرکت سهامی عام، گام دوم پذیرش در بورس است و گام سوم اینکه نماد این شرکت‌ها در تابلوی بورس بازگشایی شود.
رضایی ادامه داد: دو گام بعدی که مستلزم مجامع است اصلاح اساسنامه به اضافه انتخاب اعضای هیئت مدیره است.

وی درخصوص سهام‌داران عدالت قم گفت: از مجموع ۴۰۱ هزار سهامدار استان قم، تا کنون حدود سه هزار نفر در سامانه سجام ثبت‌نام کرده‌اند که حدود ۵ /۵۳ درصد سجامی‌های استان قم افزایش پیدا کرده است.

پوررضایی عنوان کرد: برای اوایل دی ماه، برنامه برگزاری مجامع استان‌ها را داشتیم تا با مشارکت سهامداران مجامع استانی را برگزار کنیم.

وی ادامه داد:حدود ۳۰ میلیون نفر سهامدار غیرمستقیم در کشور داریم و می‌توانیم بگوییم آنچه پیش رو است، برگزاری بزرگترین انتخابات اقتصادی در سطح کشور است.

مشاور اجرایی سهام عدالت کشور در پاسخ به این سوال که دارندگان سهام عدالت به روش غیر‌مستقیم اگر در سامانه سجام ثبت‌نام نکنند، آیا برای دریافت سود حاصل از سهام خود با مانع و مشکلی مواجه می‌شوند؟ و اینکه سجامی‌شدن این سهام‌داران چه مزایایی برای آن‌ها دارد؟ گفت: کسانی که سجامی می‌شوند از یک سری خدماتی که پیش‌بینی شده از جمله انجام معاملات خرید و فروش و شرکت در مجامع استانی بهره‌مند می‌شوند.

وی ادامه داد: اگر سهام‌داران در سامانه سجام ثبت‌نام نکنند، سود حق افراد محفوظ است. اما در شرکت در مجامع به مشکل برمی‌خورند و نمی‌توانند  به سامانه وارد بشوند و طبیعتا از حق رای، خود را محروم می‌کنند.

پوررضایی اضافه کرد: اما آنچه که به عنوان حق طبیعی افراد برای دریافت سود براساس برنامه‌ای که پیش‌بینی شده، سود در مقاطع مربوطه براساس فرآیند پیش‌بینی شده برای سهامداران لحاظ خواهد شد.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر

 • سهامدار عدالت
  ۱۱ ۰

  مردم‌را سر در گم.نکنید طبق سال های گذشته به همان شماره حساب بریزید مردم را مجبور نکنید در این وضعیت کرونا و گرفتاریها که دارند در سجام ثبت نام.کنند سهام‌عدالت هدیه دولت احمدی نژاد بود برای احترام به مردم مراحل دریافت سودرا در این موقعیت راحت‌کنید • ناشناس
  ۵ ۰

  مردم خودش دغدغه های فکریشون زیاده شماهم هرروز یه سازی میزنین خب بجای اینکارا بفکرمیرم باشین هرروز مردم میفرستین دنبال نخود سیاه همون پولایی که برا سامانه سجام و اینا ثبت نام کردیم میخایین بدین به خودمون اینا همه پولش از خودمونه

 • ناشناس
  ۸ ۰

  واقعاشرم اوره شصت تومن هزینه سجام دادم هشتاد بدیدبهم ما ایرانیا تاکی باید صف واستیم؟

 • مسلم ریگی
  ۳ ۰

  سهام

 • ناصر
  ۳ ۰

  گمشیدبا سهام عدالتتون

 • Ya
  ۲ ۰

  توراخداکمتربازی مان بدیداگرمی خواهیدسودبدیدبدیددیروزرفتم کدسجام بگیرم گفت پول دارثبت نام کن منهم ناچارن کردم

 • علی دینی
  ۰ ۰

  کجا برای دریافت وام باید مراج کنم لطفا راهنمای کنید

 • ناشناس
  ۰ ۰

  والاتوتمام دوره ها هرکی اومدگرانی شد اماچیزی گیرمردم نیومدخدااموات احمدی نژادروبیامرزه همه مردم رومردم ایران دونست وفرقی نگزاشت چه یارانه چه سهام عدالت که همه میتونستن ثبت نام کنن بعضیهاسهل انگاری گردن

 • جهانگیررضوی
  ۰ ۰

  استان کرمان