اقتصادآنلاین گزارش می‌دهد؛

تحرکات روزانه صندوق‌های قابل معامله/ معاملات صندوق‌های دولتی به اوج خود رسید

امروز هزار و ۱۶۰میلیارد تومان دارا یکم و هزار و ۶۸۰میلیارد تومان دارا دوم خرید و فروش شد، معاملات صندوق‌های قابل معامله به سه هزار و ۸۰۰میلیارد تومان رسید و مازاد سرمایه‌گذاری اشخاص حقوقی در این صندوق‌ها ۶میلیارد تومان بود.

اقتصاد آنلاینامیر مهدی زاده؛ صندوق پالایشی یکم (پالایش) بیشترین معاملات روز جاری را به خود اختصاص داد و بعد از آن صندوق واسطه‌گری مالی یکم (دارا یکم) بود که دومین صندوق پرمعامله لقب گرفت. صندوق با درآمد ثابت کمند (کمند) نیز در جایگاه سوم بیشترین ارزش معاملات صندوق‌های ETF قرار گرفت.

حقیقی‌ها معادل ۳۴میلیارد تومان واحدهای صندوق اعتماد آفرین پارسیان (اعتماد) را از حقوقی‌ها خریدند (۲۴درصد از معاملات صندوق) و اشخاص حقوقی نیز بخشی از مالکیت صندوق «کمند» را به ارزش ۴۳میلیارد تومان به نفع خود تصاحب کردند (۲۴ درصد معاملات).

دارندگان صندوق سرمایه گذاری در سهام آوای معیار (آوا) رشد ۲.۶درصدی دارایی خود را به چشم دیدند ولی از طرف دیگر مالکان صندوق بذر امید آفرین (بذر) با زیان ۲.۱درصدی در یک روز مواجه شدند. هیجانات امروز همچنین باعث شد که بیشترین نوسان قیمت (۱۵.۳درصد) در رابطه با صندوق «پالایش» در تابلو معاملات نقش ببندد.

دو صندوق واسطه‌گری مالی و پالایشی یکم روی هم  دو هزار و ۴۸۰میلیارد تومان معامله شدند یعنی ۷۵درصد از خرید و فروش‌های صندوق‌های قابل معامله به این دو صندوق دولتی تعلق داشت.

کل ارزش معاملات صندوق‌های معامله‌پذیر در نهایت به رقم سه هزار و ۸۰۵میلیارد تومان رسید و خروج پول حقیقی ۶میلیارد تومان شد. لازم به ذکر است گردش بازار سهام در حدود ۱۴هزار میلیارد تومان و مقدار خروج پول حقیقی ۲۴۰میلیارد تومان بوده است.

بورس

بورس

بیشتر بخوانید
ارسال نظر