اقتصاد آنلاین گزارش می‌دهد؛

مقایسه صندوق‌های سرمایه‌گذاری قابل معامله/ صعود خیره‌کننده ۴۸درصدی پالایش

صندوق‌های ETF «سهامی» با افت ۰.۳درصدی و صندوق‌های مبتنی بر طلا با کاهش ۱.۶درصدی به صورت میانگین به کار خود در این هفته پایان دادند.

اقتصاد آنلاین امیر مهدی زاده؛ صندوق‌های معامله‌پذیر «سهامی» و «مختلط» در هفته‌ای که گذشت به طور متوسط ۰.۳درصد افت قیمت را تجربه کردند ولی خالص ارزش دارایی‌های آن‌ها ۲.۱درصد افزایش یافت، این در حالی بود که شاخص کل بورس توانست رشد دو درصدی را به ثبت رساند.

صندوق‌های سرمایه‌گذاری در سهام

بیشترین بازدهی هفتگی مربوط به صندوق پالایشی یکم (پالایش) با ثبت ۴۷.۷درصد رشد قیمت بود. بهترین عملکرد هفتگی نیز مربوط به صندوق «پالایش» بود به طوری که NAV آن ۲۰.۲درصد ارتقا یافت.

بیشترین سقوط قیمت صندوق‌های قابل معامله در این هفته به صندوق سپهر کاریزما اختصاص داشت؛ صندوق «کاریس» که قیمت آخر هفته قبل آن ۳.۳درصد بالاتر از NAV ابطال بود علی‌رغم رشد ۲.۲درصدی خالص ارزش روز دارایی‌هایش با افت ۷.۵درصدی قیمت مواجه شد و به حباب منفی ۶.۵درصدی رسید و ارزان‌ترین صمدوق در شروع هفته بعد نام گرفت. صندوق «پالایش» نیز به عنوان گران‌ترین صندوق با انحراف ۲۸.۴درصدی قیمت به استقبال هفته بعد رفت.

صندوق‌های مبتنی بر سکه طلا

در طول هفته جاری صندوق‌های کالایی مبتنی بر سکه طلا به طور میانگین زیان ۱.۶درصدی برای سرمایه‌گذاران خود به جای گذاشتند، به موازات آن گواهی سپرده یک روزه سکه طلای بانک رفاه یک درصد رشد قیمت داشت و ۰.۴درصد پایین‌تر از قیمت سکه بازار آزاد به معاملات این هفته خود پایان داد.

صندوق ETF پشتوانه طلای زرافشان (زر) بدون بازدهی در گروه صندوق‌های مبتنی بر طلا به کار خود پایان داد، صندوق پشتوانه طلای مفید (عیار) نیز که حباب ۱.۳درصدی داشت بیشترین افت قیمت در هفته گذشته را ثبت کرد و با افت ۳.۴درصدی کام سهامداران خود را تلخ کرد و به حباب منفی ۳.۳درصدی رسید.

برای مشاهده تصاویر در اندازه اصلی روی آن‌ها کلیک کنید

صندوقهای قابل معامله 99.11.09

تغییرات هفتگی صندوقهای قابل معامله 99.11.09

بیشتر بخوانید
ارسال نظر

  • مهدی
    ۰ ۰

    خودشونا ترکوندند بعد از شش ماه تازه شده اون پولی که در پذیره نویسی تقدیم دولت کردند