اقتصاد آنلاین گزارش می‌دهد؛

تحرکات روزانه صندوق‌های قابل معامله/تداوم اقبال به صندوق‌های دولتی با رشد نمادهای پالایشی بازار سهام

امروز هزار میلیارد تومان دارا یکم و هزار و ۲۲۰میلیارد تومان دارا دوم خرید و فروش شد، معاملات صندوق‌های قابل معامله به سه هزار و ۵۰میلیارد تومان رسید و مازاد سرمایه‌گذاری اشخاص حقیقی در این صندوق‌ها ۲۸۰میلیارد تومان بود.

اقتصاد آنلاینامیر مهدی زاده؛ صندوق پالایشی یکم (پالایش) بیشترین معاملات روز جاری را به خود اختصاص داد و بعد از آن صندوق واسطه‌گری مالی یکم (دارا یکم) بود که دومین صندوق پرمعامله لقب گرفت. صندوق با درآمد ثابت کمند (کمند) نیز در جایگاه سوم بیشترین ارزش معاملات صندوق‌های ETF قرار گرفت.

حقیقی‌ها معادل ۱۱۵میلیارد تومان واحدهای صندوق «کمند» را از حقوقی‌ها خریدند (۶۱درصد از معاملات صندوق) و اشخاص حقوقی نیز بخشی از مالکیت صندوق دارا الگوریتم (دارا) را به ارزش ۶میلیارد تومان به نفع خود تصاحب کردند (۳۳درصد معاملات).

دارندگان صندوق سرمایه گذاری در سهام «پالایش» رشد ۴.۷درصدی دارایی خود را به چشم دیدند ولی از طرف دیگر مالکان مدیریت ثروت صندوق بازنشستگی کشوری (مدیر) با زیان ۲.۷درصدی در یک روز مواجه شدند. هیجانات امروز همچنین باعث شد که بیشترین نوسان قیمت (۱۳.۳درصد) در رابطه با صندوق ثروت‌آفرین پارسیان (ثروتم) در تابلو معاملات نقش ببندد.

دو صندوق واسطه‌گری مالی و پالایشی یکم روی هم سهم ۷۳درصدی از خرید و فروش‌های صندوق‌های قابل معامله و همچنین ۳۹میلیارد تومان ورود پول حقیقی داشتند.

کل ارزش معاملات صندوق‌های معامله‌پذیر در نهایت به رقم سه هزار و ۵۰میلیارد تومان رسید و ورود پول حقیقی حدود ۲۹۰میلیارد تومان شد. لازم به ذکر است گردش بازار سهام در حدود ۱۰هزار و ۶۶۰میلیارد تومان و مقدار خروج پول حقیقی حدود هزار میلیارد تومان بوده است.

برای مشاهده تصاویر در اندازه اصلی، روی آن‌ها کلیک کنید

تحرکات روزانه صندوق‌ها 99.11.08

نوسان روزانه صندوق‌ها 99.11.08

بیشتر بخوانید
ارسال نظر