اقتصادآنلاین گزارش می‌دهد؛

تحرکات روزانه صندوق‌های قابل معامله / نوسان ۱۵درصدی دارا یکم در روز ۳هزار میلیاردی معاملات صندوق‌ها

امروز هزار و ۲۳۰میلیارد تومان دارا یکم و هزار و ۹۰میلیارد تومان دارا دوم خرید و فروش شد، معاملات صندوق‌های قابل معامله به سه هزار و ۴۳۰میلیارد تومان رسید و مازاد سرمایه‌گذاری اشخاص حقیقی در این صندوق‌ها ۳۳۰میلیارد تومان بود.

اقتصاد آنلاینامیر مهدی زاده؛ صندوق واسطه‌گری مالی یکم (دارا یکم) بیشترین معاملات روز جاری را به خود اختصاص داد و بعد از آن صندوق پالایشی یکم (پالایش) بود که دومین صندوق پرمعامله لقب گرفت. صندوق با درآمد ثابت کمند (کمند) نیز در جایگاه سوم بیشترین ارزش معاملات صندوق‌های ETF قرار گرفت.

حقیقی‌ها معادل ۱۷۲میلیارد تومان واحدهای صندوق «کمند» را از حقوقی‌ها خریدند (۵۶درصد از معاملات صندوق) و اشخاص حقوقی نیز بخشی از مالکیت صندوق هستی‌بخش آگاه (آگاس) را به ارزش ۲۹میلیارد تومان به نفع خود تصاحب کردند (۵۴درصد معاملات).

دارندگان صندوق سرمایه گذاری در سهام «پالایش» رشد ۸.۸درصدی دارایی خود را به چشم دیدند ولی از طرف دیگر مالکان صندوق آوای معیار (آوا) با زیان ۴.۹درصدی در یک روز مواجه شدند. هیجانات امروز همچنین باعث شد که بیشترین نوسان قیمت (۱۴.۸درصد) در رابطه با صندوق «دارا یکم» در تابلو معاملات نقش ببندد.

دو صندوق واسطه‌گری مالی و پالایشی یکم روی هم سهم ۶۸درصدی از خرید و فروش‌های صندوق‌های قابل معامله و همچنین حدود ۲۲میلیارد تومان ورود پول حقیقی داشتند.

کل ارزش معاملات صندوق‌های معامله‌پذیر در نهایت به رقم سه هزار و ۴۳۰میلیارد تومان رسید و ورود پول حقیقی حدود ۳۴۰میلیارد تومان شد. لازم به ذکر است گردش بازار سهام در حدود ۱۰هزار میلیارد تومان و مقدار خروج پول حقیقی هزار و ۹۰۰میلیارد تومان بوده است.

برای مشاهده تصاویر در اندازه اصلی روی آن‌ها کلیک کنید

تحرکات روزانه صندوق‌ها 99.11.07

نوسان روزانه صندوق‌ها 99.11.07

بیشتر بخوانید
ارسال نظر