اقتصادآنلاین گزارش می‌دهد؛

بیشترین تغییر مالکیت حقیقی و حقوقی در بازار سهام/ خروج ۶۰۰میلیاردی حقیقی‌ها در روز رشد اندک شاخص

افراد حقیقی در بورس امروز ۶۰۰میلیارد تومان از بازار سهام خارج کردند که بیشترین خروج پول حقیقی از بورس یا فرابورس مربوط به گروه خودرو و ساخت قطعات و همچنین سهام ایران خودرو بود.

اقتصاد آنلاینامیر مهدی زاده؛ حقوقی‌ها امروز حدود ۶۰۰میلیارد تومان وارد بازار سهام کردند. ارزش کل معاملات خرد ۱۱هزار و ۴۶۰میلیارد تومان بود، اشخاص حقوقی ۱۴ درصد یعنی هزار و ۵۶۰میلیارد تومان سهام خریدند و مازاد خریدشان پنج درصد از کل معاملات شد.

بیشترین تزریق پول حقوقی به بورس و فرابورس در سه گروه «خودرو و ساخت قطعات»، «سرمایه‌گذاری‌ها» و «بانک‌ها و مؤسسات اعتباری» رقم خورد در حالی که برآیند معاملات گروه‌های «خدمات فنی و مهندسی» و «فرآورده‌های نفتی» به نفع حقیقی‌ها تمام شد.

سه نماد «خودرو»، «وپاسار» و «خساپا» لقب بیشترین افزایش سهام حقوقی را به خود اختصاص دادند، توجه حقیقی‌ها نیز بیشتر به «کویرح»، «شرانل» و «رمپنا» معطوف بود.

مالکیت حقوقی در ترکیب سهامداری شرکت ایران‌ خودرو معادل ۸۰میلیارد تومان افزایش یافت و از سوی دیگر سهامداران حقیقی حق تقدم تولیدی فولاد سپید فراب کویر با برتری ۴۶میلیارد تومانی ابتکار عمل را در دست گرفتند.

امروز افزایش سهام حقیقی‌ها در ۶۱نماد و افزایش سهام حقوقی‌ها در ۱۸۷نماد به بیش از یک میلیارد تومان رسید که جمع تغییر مالکیت دسته اول ۳۵۰میلیارد تومان و تغییر مالکیت دسته دوم ۹۲۰میلیارد تومان بود.

برای مشاهده تصاویر در اندازه اصلی روی آن‌ها کلیک کنید

تغییر مالکیت سهام 99.11.06

تغییر مالکیت صنایع 99.11.06

بیشتر بخوانید
ارسال نظر