اقتصادآنلاین گزارش می‌دهد؛

بیشترین ارزش معاملات سهام در بورس امروز/ شستا به صدر ارزش معاملات بازگشت

امروز معامله‌گرها ۱۲هزار و ۴۰۰میلیارد تومان سهام خرید و فروش کردند، بیشترین معاملات بورس و فرابورس به گروه خودرو و ساخت قطعات تعلق داشت و پنج درصد از کل سهام پلی اکریل ایران معامله شد.

اقتصاد آنلاین – سیده زینب رزم گیر؛ در بورس امروز در مجموع ۱۲هزار و ۴۰۰میلیارد تومان سهام خرید و فروش شد که پنج نماد «شستا»، «خساپا»، «وتجارت»، «فملی» و «برکت» به ترتیب در رتبه اول تا پنجم لیست بیشترین ارزش معاملات سهام قرار گرفتند.

در چهارمین روز هفته حدود ۳۵۰میلیارد تومان سهام سرمایه‌گذاری تامین اجتماعی دست به دست شد، سایپا پس از معاملاتی به ارزش ۳۱۵میلیارد تومان دوم شد و سهام بانک تجارت نیز به جایگاه سوم معاملات رسید.

بازگشایی ثنوسا(نوسازی و ساختمان تهران) با ۱۰درصد افت قیمت کام سهامدارانش را تلخ کرد. همچنین بازگشایی غویتا(ویتانا) و ثامید(توسعه و عمران امید) با حدود پنج درصد رشد قیمت کام سهامداران را شیرین کردند.

بیشترین معاملات بورس و فرابورس امروز به گروه «خودرو و ساخت قطعات» تعلق داشت به طوری که حدود هزار و ۴۳۵میلیارد تومان فقط در این بخش جابجا شد، گروه «محصولات شیمیایی» با معاملات هزار و ۲۶۵میلیارد تومانی دوم شد و «فلزات اساسی» در جایگاه سوم قرار گرفت.

امروز پنج درصد از کل سهام پلی اکریل ایران(شپلی) معامله شد، ۱۰ نماد برتر سهم ۲۰درصدی از کل داد و ستدها داشتند، ارزش معاملات در ۲۱سهم به بیش از ۱۰۰میلیارد تومان رسید و نصف ارزش کل معاملات نیز به ۵۶نماد نخست اختصاص داشت. 

برای مشاهده تصاویر در اندازه اصلی روی آن کلیک کنید

ارزش معاملات 99.10.30

رتبه بندی ارزش معاملات 99.10.30

بیشتر بخوانید
ارسال نظر