اقتصاد آنلاین گزارش می‌دهد؛

تحرکات روزانه صندوق‌های قابل معامله/ سقوط صندوق‌های دولتی با چاشنی خروج پول

امروز ۱۶۸میلیارد تومان دارا یکم و ۹۳میلیارد تومان دارا دوم خرید و فروش شد، معاملات صندوق‌های قابل معامله به هزار و ۴۴۰میلیارد تومان رسید و مازاد سرمایه‌گذاری اشخاص حقیقی در این صندوق‌ها ۲۳۰میلیارد تومان بود.

اقتصادآنلاینامیر مهدی زاده؛ صندوق اعتماد آفرین پارسیان (اعتماد) بیشترین معاملات روز جاری را به خود اختصاص داد و بعد از آن صندوق با درآمد ثابت کمند (کمند) بود که دومین صندوق پرمعامله لقب گرفت. صندوق واسطه‌گری مالی یکم (دارا یکم) نیز در جایگاه سوم بیشترین ارزش معاملات صندوق‌های ETF قرار گرفت.

حقیقی‌ها معادل ۱۲۸میلیارد تومان واحدهای صندوق «اعتماد» را از حقوقی‌ها خریدند (۴۰درصد از معاملات صندوق) و اشخاص حقوقی نیز بخشی از مالکیت صندوق پارند پایدار سپهر (پارند) را به ارزش ۴۹میلیارد تومان به نفع خود تصاحب کردند (۳۸درصد معاملات).

هیچ یک از دارندگان صندوق سرمایه گذاری در سهام رشد دارایی خود را به چشم ندیدند ولی از طرف دیگر مالکان صندوق «دارا یکم» با زیان ۸.۹درصدی در یک روز مواجه شدند. هیجانات امروز همچنین باعث شد که بیشترین نوسان قیمت (۱۲.۱درصد) در رابطه با صندوق آرمان آتیه درخشان مس (آتیمس) در تابلو معاملات نقش ببندد.

دو صندوق واسطه‌گری مالی و پالایشی یکم روی هم سهم ۱۸درصدی از خرید و فروش‌های صندوق‌های قابل معامله و همچنین ۱۱میلیارد تومان خروج پول حقیقی داشتند.

کل ارزش معاملات صندوق‌های معامله‌پذیر در نهایت به رقم ۴۴۰میلیارد تومان رسید و ورود پول حقیقی ۲۳۰میلیارد تومان شد. لازم به ذکر است گردش بازار سهام در حدود چهار هزار و ۵۵۰میلیارد تومان و مقدار خروج پول حقیقی هزار و ۸۳۰میلیارد تومان بوده است.

برای مشاهده تصاویر در اندازه اصلی روی آن‌ها کلیک کنید

تحرکات روزانه صندوق‌ها 99.10.29

نوسان روزانه صندوق‌ها 99.10.29

بیشتر بخوانید
ارسال نظر